Erdoğan da görüşünü aktardı

Akşam üzeri heyetler görüştü ve anlaşmaya varıldı. Saatler süren görüşmeler neticesinde önemli kararlara varıldı bu kapsam da 13 maddelik bir anlaşma imzalandı.

Akabinde Trump sosyal medya hesabından görüşmeye ait bilgiler vererek Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkürlerini iletti. Erdoğan’dan da cevap gecikmedi.

ABD Ba-şkanı Do-nald Tru-mp, Cum-hurbaşkanı Rec-ep Ta-yyip Er-doğan ile AB-D Ba-şkan Yardımcısı Mi-ke Pen-ce’nin görüşmesinin akabinde sosyal medyadan açıklamalarını iletmişti.

Cum-hurbaşkanı Er-doğan, AB-D Ba-şkanı Do-nald Tr-ump’ın sosyal medyadaki ‘Teşekkürler Er-doğan. Milyonlarca hayat kurtulacak.’ görüşlerine’Sayın Başkan, insanlığın baş düşmanı olan ter-örizmi yendiğimizde daha birçok ca-n kurtarılacak. Bu ortak çabanın bölgemizde barışı ve istikrarı destekleyeceğinden eminim.’ şeklinde yazarak aktardı.

TEŞEKKÜRLER: Trump, yaptığı paylaşımda “Türkiye’den harika haberler var. Pe-nce ve Po-mpeo az sonra basın açıklaması yapacaklar. Teşekkürler Erdoğan. Milyonlarca hayat kurtulacak.” ifadelerini kullanmıştı.

YANIT GECİKMEDİ: Cumhurbaşkanı Erdoğan da belli bir süre sonra, Trump’ın tweetine cevap verdi, “Sayın Başkan, insanlığın baş düşmanı olan ter-örizmi yendiğimizde daha birçok can kurtarılacak. Bu ortak çabanın bölgemizde barışı ve istikrarı destekleyeceğinden eminim.” ifadelerini kullanarak sözlerini noktaladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir