Erdoğan sanatçı bozuntuları açıklaması

Reisi Cumhur Erdoğan sözde sanatçı bozuntularına çok sert çıktı Ekrem imamoğlu için gecesini gündüzüne katan imamoğlu seçilsinde islami konserler yerine sazlı cazlı konserlerin çogalmasını isteyenler açıktan imamoğluna destek vermeye başlamıştı Erdoğan sustu sustu sonunda bu sanatçı bozuntularına ağzının payını verdi bu kişilere Sanatçı dediğin dal kavukluk yapmaz diyerek bakın nasıl yüklendi

SANATÇI DAL KAVUKLUK YAPMAZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Taksim Meydanı’nda Geleneksel Beyoğlu İftarı’nda konuştu. Erdoğan, FETÖ’cülerin Ekrem İmamoğlu’na destek için başlattığı slogana destek veren sanatçıları eleştirdi. Erdoğan, ‘Sanatçı sanatıyla konuşur, bu tür insanlara dalkavukluk etmez’ dedi.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

“Kazanı kaynatıp darbe çağrısı yapanlar kimlerdir? Milletim gereken dersi bunlara 23 Haziran’da verecektir. Dağdan talimatlar geliyor. Sandıklardan oy çalanlarla milletimin bir arada olacağına zerre kadar ihtimal veremiyorum.”

ASLA MÜSAADE ETMEYECEĞİZ”

Bir yerde seçim yapılıyorsa, gerektiğinde yenileniyorsa demokrasi işliyor demektir. Vesayet heveslilerinin kazanı kaynatarak birilerine elverişli ortam hazırlamasına asla müsaade etmeyeceğiz.”

BU STATLARI BİZ YAPTIK BİZ”

Bunlar o kadar şirazeden çıktı ki, şimdi statların tribünlerine pankartlar asıp, FETÖ’nün uşaklarının sloganlarını yazıyorlar. Bu statları biz yaptık biz. Kapalı spor salonunda beyefendinin ifadelerini orada söylettiriyorlar.

SANATÇI DALKAVUKLUK YAPMAZ

“Sinema dünyası ile ilgili olarak bize kadar, kimse bir yasal düzenleme yapmadığı halde, bu yasal düzenlemeyi yapıp, ondan sonra bir taraftan bize teşekküre geleceksin, arkadan da bunlarla beraber şakşakçılık yapacaksınız. Bunu ne ile ifade edeceğiz, ne ile izah edeceğiz?”​ Sanatçı, sanatıyla konuşur, da lkavukluk yapmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir