Erdoğan Tunp’a izletti

BErdoğan, ABD dönüşü medya mensuplarının sorularını yanıtladı. Gazetecilerin, görüşmede Trump ve ekibine izletilen t-r-rle mücadele ile ilgili videoyla alakalı sorduğu soruya Erdoğan, ”Bu videoyu izledikten sonraki tavırlarında, bana göre en önemli hava Sayın Başkan’da oldu. O bayağı etkilendi.” şeklinde cevap verdi. ABD’de basın mensupları ile yapılan toplantıda bir gazetecinin ”Görüşmede izlettiğiniz videodan yola çıkarak bir soracağım.

BUNLARI İZLETTİ

Bir de masada Türkiye’nin t-r-rle mücadelesini anlatan bir kitapçık gördük. O videoyu izledikten ve kitapçığa baktıktan sonra nasıl bir tepki verdiler, bunu merak ediyoruz?” sorusuna Başkan Recep Tayyip Erdoğan şu şekilde cevap verdi;

Bu videoyu izledikten sonraki tavırlarında, bana göre en önemli hava Sayın Başkan’da oldu. O bayağı etkilendi. Diğerleri de zaten Abdi Şahin olayına farklı baktıkları için onu hala sahiplenmeye çalışıyorlar ve en önemlisi de olaya hala “Türkiye Kürtlere karşıymış” gibi bakıyorlar. Benim parlamentomda 50 tane Kürt milletvekilim var. Olaya bir de buradan bakın.

İŞTE O GÖRÜNTÜ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir