Daha Bitmedi.. Erdoğan, Uğur Dündar ve Halk TV için düğmeye bastı

Ne Olmuştu; Halk TV’de Uğur Dündar’ın sunduğu Halk Arenası programında Metin Akpınar ve Müjdat Gezen’in Erdoğan hakkında yaptığı açıklamaların ardından savcılık hareket geçti ve soruşturma başlattı İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı tehdit ve hakaret eden Metin Akpınar ile Müjdat Gezen hakkında soruşturma başlattığını dün açıklamıştı.Hakkında soruşturma açılan Metin Akpınar, yeni açıklamalarda bulundu ve kendini savundu.

Demokrasinin tarifini yaptığını söyleyen Metin Akpınar, Halk TV’de olması gereken gerçek demokrasinin tarifini yaptığını farklı düşünenlerin birlikte yaşayabilmesi gerektiğini belirttiğini, yol göstericilik kesinlikle yapmadığını söyledi. Toplumda gerçek demokrasinin sağlanması gerektiğini ifade ettiğini vurgulayan Metin Akpınar şu açıklamalarda bulundu:“Toplumumuzda da gerçek demokrasiye ulaşmak en öncelikli hedefimiz olmalı. Soruşturma süreci başlatıldı. Savcılığın daveti üzerine gidip ifademizi her zaman olduğu gibi saygı ve sevgi içinde vereceğiz.”

Ak Parti Genel Başkanı Erdoğan, Halk TV’yi ve usta gazeteci Uğur Dündar’ın programını RTÜK’e şikayet etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret ettikleri gerekçesiyle haklarında soruşturma başlatılan Müjdat Gezen ve Metin Akpınar’ın ardından Erdoğan’ın avukatı Halk TV için harekete geçti. Halk TV’de yayınlanan Halk Arenası programında, kanun hükümlerine aykırı davranıldığı gerekçesiyle RTÜK’e şikayet başvurusu yapıldı. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan’ın avukatı Hüseyin Aydın, Halk TV’ye idari para cezası uygulanması, ihlale konu olan programın ise 5 kereye kadar durdurulması talebiyle Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’na başvuruda bulunduklarını duyurdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir