Erdoğan’dan mektup açıklaması

Reisi Cumhur Tayyip Erdoğan, 13 Kasım’da Birleşik Devletlere gideceklerini açıklayarak mektupla alakalı önemli ifadeler kullandı. Erdoğan, TRT canlı yayınında önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Erdoğan, 13 Kasım’da Birleşik Devletlere gideceklerini açıkladı. Okyanus ötesine yapacağı ziyaret hakkında açıklamalarda bulunan Erdoğan 13 Kasım’da tabii ki bu davete icabet edeceğiz, heyet olarak gideceğiz gitmemize mani bir hal kalmadı.

MEKTUP KONUSUNDA AÇIKLAMALAR YAPTI

Orada daha önceki samimi tablolarımızı inşallah gerçekleştiririz. Trunp’ın mektubuna Mazlum’un mektubunu iliştirmesini kınıyorum. 13 Kasım’da Birleşik Devletlere giderken Trump’a mektubu da götüreceğim” iifadelerini kullandı.

Erdoğan açıklamasında Sayın T’runp benimle olan münasebetlerinde samimi. Bugüne kadar mümkün olduğunca dürüst davrandı. T’eröristin ona gönderdiği mektubu bana göndermesi. Bu tavrını kınadım. Ayın 13’ünde tabii ki bu davete icabet edeceğiz. Bir heyet olarak giderek oradaki görüşmeleri yapacağız. Bu mektubu da yanımızda getirip kendisine göstereceğiz. Sayın Putin’e de söylediğim bir şey var. Ben bir t’eröristle masaya oturmam. Herhangi bir t’erör ö’rgütünü aracı olarak asla kabul etmem. Benim bugüne kadar öğrendiğime göre sadece devletler arasında s’avaş olur.

Siz bir t’erör ö’rgütünün başı ile müzakere etmezsiniz ama devletler arasında oturur müzakereleri yaparsınız. O zaman dedi ben Pence ve Pompeo’yu gönderiyorum dedi. Bu heyet geldi, görüştük. Türkiye Cumhuriyeti devleti asla t’erör ö’rgütü ile masaya oturacak kadar alçalmamıştır. Orada 120 saat dedik. 120 saat doldu, ondan sonra da Rusya ile yaptığımız anlaşmanın süreci başladı.

O da 150 saat ve devam ediyor. 13’ünde A’BD seyahatini gerçekleştireceğiz. Bir çok konuda görüşeceğiz. Şu anda yaptırımların kaldırıldığını, kalktığını Sayın T’runp açıkladı. 13’ünde Amerika’ya gitmemize mani bir hal kalmadı. Onun için gideceğiz. Orada daha önceki samimi tablolarımızı inşallah gerçekleştiririz.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir