Erdoğan’dan net mesaj Ya olacağız..

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 28. AK Parti istişare ve değerlendirme toplantılarının kapanış konuşmasında Kızılcahamam’da konuştu.İşte konuşmasından satırbaşları;”Ekonomi güvenlikle birlikte önceliklerimiz arasında yer alacaktır. Ekonomide Gezi olaylarına kadar tarihi başarılara imza attığımız bir dönem yaşadık. Elbette ekonomimiz birçok saldırı ile karşı karşıya kaldı. 15 Temmuz sadece yönetimi ele geçirmek üzere değil ekonomimize karşı da bir saldırıydı. Aldığımız önlemlerle kısa sürede atlattık. Bu saldırılar yıpranma yaşatsa da ekonomimizin direncini de arttırdı.

ATACAĞIMIZ ADIMLARLA VATANDAŞIMIZ RAHATLAYACAK

Önümüzdeki seçim gerilimi yaşamayacağımız 4 yılı aşkın bir süre var. Ekonmide yeni dönemin ilk yol haritasını seçimlerin hemen ardından açıkladık. yapısal değişiklikleri kamoyu ile paylaştık.Ağustos ayından bu yana yaşadığımız sıkıntıları biliyoruz. Vatandaşlarımızı rahatlatan adımlar attıkça bunun ortadan kalkacağına inanıyoruz.

YA OLACAĞIZ, YA ÖLECEĞİZ

Ya olacağız ya öleceğiz başka yolu yok. Kritik virajları geride bıraktık. Elbette önümüzdeki aylarda bizi rahat bırakmayacaklar. Bunu da biliyoruz. Kasıtlı çatıştırmaların yaşatıldığı bir dönemden geçiyoruz. Ancak 24 haziran seçimlerinden bu yana yaşadığımız süreç saldırılarla nasıl mücadele edeceğimizi bize öğretmiştir.

İŞ ADAMLARIMIZDAN RİCAM: ONLARI BU HANS BURALARA GETİRMEDİ

Ben sanayicilerimizden, iş adamlarımızdan şimdi bir ricada bulunuyorum. Onları Corç, Hans buralara getirmedi. Bu millet buralara getirdi. Her türlü desteği veren biziz. Ülkemizde teşvik bölgelerini onların emrine veren biziz. 6 ayrı bölgede her türlü desteği verdik veriyoruz. Ama kalkıp da fırsatçılığa girişirlerse orada kusura bakmasınlar. Biz milletimizin yanında yer almaya mecburuz.

KARARLARINIZI BAŞKALARININ NİYETİNE GÖRE ALMAYIN

Gelin kararlarınızı başkalarının bizimle ilgili niyetlerine göre değil. Kendi hedef, çıkarlarımıza göre verelim. Bu metin sabah.com.tr editörleri tarafından canlı yayından metne aktarılmıştır. Filanca yabancı kuruluş şöyle diyormuş. Falan devlet bize şaşı bakıyormuş. Bunların hiçbirinin zerre kadar kıymeti yoktur. Aslolan ülke ve millet olarak bizim nereye vardığımız. Ne yaptığımızdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir