erdoğandan yeni ittifak açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM’nin açılışının 99’uncu yıl dönümü ve 23 Nisan nedeniyle düzenlenen resepsiyonda gazetecilerin sorularını yanıtladı.ABD Başkanı Donald Trump’la bugünlerde bir görüşme yapılabileceğini söyleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, YSK’nın KHK’lıların oy kullanabileceğine yönelik karar hakkında, “Karara ilişkin herhangi bir yoruma girmeyim. Şu anda aklımda kaldığı kadarıyla 9 maddede itiraz vardı. Diğer 8’i üzerinde de onların incelenmesine ayrıca karar vermişler. 8 maddenin de incelenmesini şu anda takip ediyoruz.

Onlar da tabii çok önemli başlıklar. Onlar da incelendikten sonra nihai kararı bekleyeceğiz. Şimdi KHK’larla ilgili bu tür kararı verdikten sonra benim söyleyeceğim bir şey yok” dedi.MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “Bizim ittifakımız cumhurdadır” sözleri hatırlatılarak, “Kendisinin Türkiye ittifakına mesafeli yanıtları oldu. Bu durumu nasıl değerlendirirsiniz?” sorusuna Erdoğan, “Ben bizzat kendilerinden dinlemediğim için bir şey söyleyemem.

Benim Türkiye ittifakıyla kastım, Cumhur’dan kastımız nedir? Tüm Türkiye’dir. Türkiye ittifakı da Cumhur İttifakı’nın farklı bir versiyonudur. Biz şu anda 82 milyonu farklı şeylere ayırarak konuşamayız. 82 milyonu biz bir ittifak içerisinde tek millet, tek bayrak, tek devlet, tek vatan olarak topluyoruz. Kastımız da budur” cevabını verdi.Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca, ABD Başkanı Donald Trump’tan randevu talebinde bulunulduğunu ve görüşmenin bugünlerde olabileceğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir