Erdoğan’ın bazıları rahat durmaz lafıyla Yeni parti dalgasına kapılanlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Türkiye’ye döner dönmez söylediği “Bazıları rahat durmaz” sözünün şifrelerini Sabah gazetesinin Ankara Temsilcisi Okan Müderrisoğlu yazdı.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan G-20 temasları ve Güney Amerika gezisinin ardından yurda döner dönmez Ankara’da önemli açıklamalarda bulunmuştu. MHP ile 31 Mart 2019’da gerçekleşecek yerel seçim ittifakına ilişkin konuşan Erdoğan, “Sayın Bahçeli ile bir araya gelmemiz vazgeçilmezdir. Muhakkak bir araya gelmemiz gerekir. Çünkü biliyorsunuz bazıları rahat durmaz durmadan karıştırmanın gayreti içine girer.

Onlara bu fırsatı vermemek için Cumhur ittifakını çok sağlam çok diri tutmamız gerekiyor” diyerek uyarılarda bulunmuştu. Erdoğan’ın “bazıları rahat durmaz” sözünün şifrelerini Sabah gazetesinin Ankara Temsilcisi Okan Müderrisoğlu, bugünkü yazısında ele aldı. Okan Müderrisoğlu, “O uyarının manası!” başlıklı yazısında, “Müzakerelerin içinde olmamakla birlikte, ne olup bittiğini öğrenmeye hevesli ve konum olarak yatkın bazı isimlerin, yeniden samimiyet testinden geçmeleri gerektiği bir gerçek. Aynı şekilde Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile birlikte miadını dolduran, ‘eski ayları kırpıp, yıldız yaparlar’ misali arayışta olan aktörlerin varlığı da bir sır değil” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu açıklamayla mesajını AK Parti’nin içine verdiğinin işaret eden Müderrisoğlu, parti içerisinde “ürkek de olsa yeni parti dalgasına kapılanların” olduğunu iddia ederek şunları yazdı: “Yani… Muhalefeti oluşturan bloğun, siyasi rekabette Cumhur İttifakı’nı risk olarak tanımlaması bir yana AK Parti ile yola çıkmış veya yolu kesişmiş kimi isimlerin de kendi gelecek tasavvurunda engel olarak görmesi de manidar! ‘İttifakta sorun var’, ‘MHP Meclis Başkanlığı’nı istiyormuş’, ‘MHP, devlette kadrolaşıyor, fazla güç kazanıyor’, ‘MHP, yakında kabineye de girerse, AK Parti’nin siyasi genetiği bozulur’ tarzı dedikoduları üreten veya prim veren, ürkek de olsa yeni parti dalgasına kapılan isimlerin, siyaseten abdest tazelemeleri kaçınılmaz!”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir