Evlat edindiği çocuğun vefası görülmeye değerdi

Kime bu çocuğu evlat edinmesini istememekteydi. O ise buna rağmen evlat edindi. Tam aradan 27 sene geçti ki o evlat edindiği çocuk onun için yaptığıyla helal olsun dedirtti.Jordan Çocuk Esirgeme Kurumu’na bırakılan siyahi erkek çocuk henüz doğmuştu. Ingeborg McIntosh özellikle bu çocuğu isterken. Çocuğa olan ani bağlanmasını şu sözlerle dile getiriyordu: “Bebeği kollarıma aldığımda ilk görüşte aşık olmuştum.”

EVLATLIK VERMEK İSTİYOR

Siyahi bebeğin b-iyolojik annesi onu Ingeborg McIntosh’a vermek istemiyordu. Çünkü o beyaz tenliydi. Bebeğini siyahi birine evlatlık vermek istiyordu.

Ingeborg McIntosh’un bebepin biyolojik annesini ikna etmesi oldukça zor oldu. Bu ikna çabası tam dört yıl sürdü.Ingeborg McIntosh bu dört yılın sonunda emeline ulaşmıştı. Ingeborg McIntosh ailesi Jordan adındaki bu bebeği sorumluluklarını aldıkları diğer 125 bebekten ayrı olarak evde büyütüyorlardı.

Ancak aradan yirmi yıl geçmiş ve ilginç bir olay cereyan etmişti. Ingeborg McIntosh’a böbrek yetmezliği teşhisi konmuş, acilen böbrek nakli yapılmazsa öleceği söylenmişti. Jordan zamanında kendisine adanan bir ömrün sahibi annesinin bu çaresizliğine duyarsız kalmadı.

Hastaneye giderek gizliden doku testleri yaptırdı. Olumlu sonuç aldı. Jordan: “Bunun hayatımdaki önemli bir dönüm noktası olduğunu hissettim,” diyerek vefa borcunu ödemek istediğini dile getirdi.

Bununla da yetinmeyen Jordan: “Umuyorum ki annem yaşlandıkça onun için daha fazla şey yapabilirim. Ancak an itibariyle elimden bu geliyor. Küçüklüğümden beri bana yaptıklarına karşı, naçizane bir karşılık olarak böyle bir şey yapmak ve ona ne kadar minnettar olduğumu göstermek istedim,” dedi.Bazen etme bulma dünyası; bazen ekme biçme dünyası denilen bu olsa gerek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir