f35’ler verilmezse Türkiye bunu yapacak

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dolmabahçe Ofisi’nde çok önemli açıklamlarda bulundu bu Açıklamalardan biride parasının bir kısmını ödememize rağmen bize verilmeyen F35 lerle ilgili krizdi Reisi Cumhur Tayyip Erdoğan bu konuda önemli açıklamalarını tek tek sıraladı Erdoğan, F35 olayını da çok önemsemiyoruz ve biz bunu er yada geç alacağız dedi eğer verilmemesi durumunda ise neler yapılacağını anlattı

SİZ BİZE SİL-HI BEDAVA VERMİYORSUNUZ

‘Ekonomik yaptırım’ gibi ifadeler kullanılıyor… Bugün Almanya Şansölyesine de söyledim. NATO’da ortak olduğunuz stratejik ortağınıza yönelik ekonomik yaptırımlarınızı ve s’ilah göndermeyeceğim demenizi bana bir izah edin dedim.

Siz bize s’ilahı bedava vermiyorsunuz. Biz bulunduğumuz noktada NATO’yu nasıl koruyacağız. Siz vermezseniz dünyada bu silahları temin edecek yer bitmedi. İHA’YI VE SİHA’YI VERMEDİLER YAPTIK İHA’yı vermediler İHA’yı yaptık. SİHA’yı vermediler SİHA’yı yaptık. Şimdi bir kademe daha ilerisini yapıyoruz. Bizim dik durmamız yolumuza bu şekilde devam etmemiz en idealidir.

F35 OLAYINI ÇOK ÖNEMSEMİYORUZ

Acil durumlarda çok daha farklı versiyonlarımız var. F35 olayını da çok çok önemsemiyoruz. 1.4 milyar dolar ödeme yaptık. Gövdeye ait parçasını biz Türkiye’de üretiyoruz. Burada yapıldığı halde böyle bir karar alıyorlar.

Öyle veya böyle biz de F35 in muadili uçak üreten yerler var mı var. Oralardan teklifler gelmeye başladı bizde bu teklifleri değerlendiririz bizim için Mesele güçlü olmaktır diyerek kararlılığımızı ortaya koydu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir