Farklı sonuçlar ortaya çıktı

Olay Ankara Polatlı’da yaşandı. 58. Topçu Tugayı’nda görevli oğulları Astsubay Kıdemli Çavuş Fatih Teber’in in’tihar ettiği söyleniyordu fakat rapor çıkınca sonuçların hiçte öyle olmadığı söylendi.

Denizli’de, Hatice (46) ve Kemal Teber (55) çifti, geçen mart ayında Ankara’nın Polatlı ilçesindeki evinde ta’bancayla kendini vu’rarak in’tihar ettiği iddia edilen 58. Topçu Tugayı’nda görevli oğulları Astsubay Kıdemli Çavuş Fatih Teber’in (25) ci’nayete ku’rban gitmiş olabileceğini dile getirdi.

Çift, oğullarının el incelemesinde ba’rut izine rastlanmadığını raporların da doğruladığını söyledi. Ankara’nın Polatlı ilçesindeki 58. Topçu Tugayı’nda görev yapan Astsubay Kıdemli Çavuş Fatih Teber, 7 Mart’ta, Acil Tıp Teknisyeni eşi S.A.T. (25) ile birlikte yaşadığı evde, iddiaya göre, beylik ta’bancasıyla kendini ba’şından vu’rdu.

Kaldırıldığı hastanede kurtarılamayan Teber, memleketi Denizli’nin Serinhisar ilçesinde toprağa verildi. Polatlı Cumhuriyet Savcılığı Astsubay Teber’in in’tiharıyla ilgili soruşturma başlattı.

AİLE KASTEN Ö’LDÜR’ÜLDÜĞÜNE İNANIYOR: Astsubay Teber’in Denizli’nin Serinhisar ilçesinde oturan annesi Hatice ile babası Kemal Teber, oğullarının in’tihar etmediğini, ö’ldürülmüş olabileceğini iddia etti. Oğullarının olaydan sonra alınan el incelemesinde ba’rut izine rastlanmadığını belirten Teber çifti, soruşturmanın derinleştirilmesini istedi.

Öğretmen olan Kemal Teber, oğluyla olaydan 4 saat önce telefonda görüntülü görüştüğünü belirtip, “Telefonda neşeliydi. Ertesi gün sabah erkenden Sinop’ta fü’ze atış tatbikatına gideceğini ve çok heyecanlı olduğunu söyledi. Bu görüşmeden sonra gece saatlerinde bize in’tihar ettiğini söylediler.

Hemen Polatlı’ya gittik. Ku’rşunun sağ şakaktan girip karşıdan çıktığını söylediler. Fakat, olay öyle bize anlatıldığı gibi değilmiş, ku’rşun kulak arkasından girip karşıdan çıkmış” dedi.

‘GELİNİM 112 YERİNE ARKADAŞINI ARAMIŞ’: Teber, gelininin olay sırasında 112 Acil Servis yerine arkadaşını aradığını öne sürerek, “Gelinim, oğlumun telefonunu gizlice kontrol edince bir sanal oyunda bir kızla oynadığını fark etmiş. Bu sebeple kendisini uyarmış.

Aralarında tartışma çıkmış. Gelinim yatak odasındayken, oğlumun odada kendini vu’rduğu söylendi. Ancak benim oğlum in’tihar edecek biri değil. Böyle bir karakteri yok. Oğlum başından vu’rulunca, gelinim, 112 Acil Servis yerine acil tıp teknisyeni olan bir arkadaşını aramış. 6 kez onunla görüşmüş.

Fakat o arkadaşı o gün nöbetçi olmasına rağmen başka bir vakadaymış. Olayı duyup gelen, yan dairedeki yaşlı komşu 112 Acil Servis’i aramış. Ancak, adresi bilemeyince gelinime sormuş. Gelinim yanlış adres vermiş. Ambulans ekibi adresi bulamayınca tekrar dönüş yapıyor ve bu defa doğru öğrenip geliyorlar. Oğlum vurulduktan 45 dakika sonra hastaneye götürülüyor ve yaşamını yitiriyor” diye konuştu.

‘ELLERİNİ YIKADI, BA’RUT İZİ ÇIKMADI’: Teber, oğlunun yerde ya’ralı halde yatarken, gelininin gidip ellerini yıkayıp, ka’nlı elbiselerini değiştirdiğine de dikkati çekip, “Polisin olay yeri inceleme ekibi olaydan 16 saat sonra oğlumun ellerinden ba’rut izi aldı. Ba’rut izi çıkmadı.

Madem oğlum in’tihar etti. Neden o zaman oğlumun ellerinde ba’rut izi çıkmadı. Ta’bancasında da parmak izine rastlanmadı. Oğlumun ci’nayete ku’rban gittiğine inanıyorum. Gelinim yaptı demiyorum ama üçüncü bir kişi de olabilir. Olayın daha detaylı bir şekilde incelemesini istiyoruz” dedi.

‘GELİNİM 3 KEZ İFADE DEĞİŞTİRMİŞ’: Gözü yaşlı anne Hatice Teber de, oğlunun in’tihar edecek bir yapısı olmadığını belirti, “25 yaşındaki oğlumun ö’ldü’rüldüğüne inanıyorum. Gelinim 3 kez ifade değiştirmiş. İlk ifadesinde eşinin in’tihar ettiğini söylemiş.

Ancak ikinci ifadesinde eşinin odada kendisinin ise yatak odasında olduğunu olayı görmediğini söylemiş. Son ifadesinde ise eşinin ‘elim bir ka’za sonucu si’lahını temizlerken’ ö’ldüğünü söylemiş. Bu işte bir iş var, benim oğlum in’tihar etmez” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir