Fatih Altaylıdan Hulusi akar açıklaması

Habertürk sitesinde yazar olan Gazeteci Yazar Fatih Altaylı bu kez haddini aşan bir açıklama yaptı Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’a hadsiz ithamlarda bulunan Altaylı Olay sonrası Hulusi Akar’ın talihsiz konuşması var dedi Türk Silahlı Kuvvetleri’ne en üst rütbede komutanlık yapmış birinin asla söylemeyeceği cümleler çıktı ağzından Mesajınızı verdiniz, tamam’ diyerek. Böyle mesaj verilir mi, böyle bir söz edilir mi?” dedi.

SÖZLERİNE ŞÖYLE DEVAM ETTİ

Fatih Altaylı, Habertürk’te “İşaret fişeği” başlığıyla yayımlanan yazısında “Pazar günü olan oldu. Bir şehit cenazesine katılan Kemal Kılıçdaroğlu’na s’aldırıldı” hatırlatmasında bulundu. Altaylı şöyle devam etti: Basit bir s’aldırı değil, tam bir l’inç girişimiydi ve planlı, programlı olduğu da çok belliydi. Bildiğiniz konu, anlatmaya gerek yok.

CHP liderine yumruk atan Sarıgün: ‘Kılıçdaroğlu P’KK destekçisidir’ söylemlerinden etkilendim, bir kez vurdum

Duyar duymaz telefona sarıldım. Sonunda Basın Danışmanı Okan Konuralp’e ulaşabildim. Telefonu açtığında ağlıyordu. Öfkeden, çaresizlikten, gerginlikten. ‘Duygu patlaması’ olarak tarif etti.

Kemal Bey iyiydi, o diğerlerine moral vermeye çalışıyordu o sırada. Peki sizce bu saldırı ‘beklenmeyen ve şaşırtıcı’ bir olay mıydı?

Bana sorarsanız hayır. Ben böyle bir şeyi aylardır ‘Eli kulağında, ha bugün ha yarın’ olarak bekliyordum. Açık söylemek gerekirse ‘Daha vahimini’ bile bekliyordum. Bundan daha vahim ne olabilir’ demeyin sakın. Tarihimiz çok vahim olaylarla dolu ve son aylarda oluşturulan, oluşturulmaya çalışılan siyasi iklim, buna çok müsait.

Böyle bir şeyi kaleme almaya bile çekindiğim, akla karpuz kabuğu düşürmek gibi gördüğüm için asla yazmadım ama konuştuğum pek çok kişiye, ‘Bu iklim iyi değil dedi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir