Fatih Portakal’a beklenmedik karar

Fatih Portakal ne demişti: Ünlü sunucu Fransa’daki sarı yelekliler eylemlerini aktardığı haberden sonra şu yorumu yapmıştı: -“Hadi bakalım barışçıl bir eylemle zamları, doğalgaz zamlarını protesto edelim. Hadi bakalım, yapalım. Yapabilecek miyiz? Kaç kişi çıkacak korkudan endişeden sokağa? Kaç kişi çıkar sokağa Allah aşkına söyler misiniz? Bireysel ve toplumsal muhalefeti baskı altına almaya ve yıldırmaya çalışıyorlar. En doğal hak ama uygulanamıyor. Fransa olmuş, Türkiye olmuş çok da farketmiyor açıkçası.” FOX ana habere verilen ceza:

Fatih Portakal’ın açıkla maları sebebiyle dün de RTÜK’ten kanala ceza gelmişti. FOX Ana Haber 3 gün yayınlanmayacak.Fatih Portakal’ın 10 Aralık 2018 tarihinde FOX TV ana haber bülteninde sarf ettiği sözlerin ardından “Suç işlemeye alenen tahrik” suçundan hakkında soruşturma başlatıldı. Bakırköy Cumhuriyet Baş  savcılığı’nca yürütülen soruşturma kapsamında program CD’sinin RTÜK’ten istendiği, farklı illerden gönderilen 16 şikayet dilekçelerinin de bu soruşturma dosyası ile birleştirildiği öğrenildi. Başsavcılık’tan açıklama: Başsavcılık’tan yap ılan açıklamada

, Fatih Portakal hakkında, 10 Aralık’ta FOX TV ana haber bülteninde sarf ettiği sözleriyle ilgili “suç işlemeye alenen tahrik” suçund an soruşturma başlatıldığı belirtildi. 16 şikayet birleştirildi: Program CD’sinin celbi için RTÜK’e müzekkere yazıldığı ifade edilen açıklamada, “O tarihten itibaren Cumhuriyet Başsavcılığımıza çeşitli yerlerden gönderilen 16 şikayet, bu soruşt urmayla birleştirilmiş olup soruşturma devam etmektedir.” denildi. Portakal hakkında dava açılırsa 6 aydan 5 yıla kadar hapis istemiyle yargılanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir