Fazıl Say’ın davetine Erdoğan’dan jet yanıt

Geçtiğimiz aylarda annesini kaybeden ünlü piyanist Fazıl Say’a Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’da bizzati arayarak başsağlığı dileklerinde bulunmuştu. Say, bu durumu “Cumhurbaşkanı’nın sesi çok samimi, çok sahiplenici, çok gerçekti… Taziyelerini çok samimi, sıcak tonda, çok gerçek bir şekilde iletti” sözleri ile ifade etmişti. 18 Ocak’ta Ankara’da “Truva Sonatı” prömiyerinde konser verecek olan Fazıl Say, Başkan Erdoğan’ı konserine davet etti.

Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya, köşesinde Fazıl Say’ın, 18 Ocak’ta düzenleyeceği “Truva Sonatı” Ankara Prömiyerine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı da davet ettiğini yazmıştı. Ancak Sarıkaya, Erdoğan’ın davete ne yanıt verdiğini bilmediğini, konsere gidip gitmeyeceğini 18 Ocak’ta öğrenileceğini eklemişti. Alınan bilgilere göre ise; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fazıl Say’ın davetine olumlu yanıt verdi ve “geleceğim” dediği öğrenildi. Ünlü piyanist Fazıl Say, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı kendi konserine davet etmişti. Bu haberden sonra gözler Başkan Erdoğan’a çevrildi. Alının bilgilere göre Başkan Erdoğan, Say’ın davetini kabul etti.

Annesinin vefatı sebebiyle kabul ettiği mesajlar üzerine bir açıklama yapan ünlü piyanist şunları ifade etti: Cenaze namazını kılarak son yolculuğuna uğurladığı annesinin ardından sosyal medyada hakkında yapılan ‘Fazıl Say ateist değil miydi? Cenaze namazı mı kılıyor?’ şeklindeki yorumlara tepkisiz kalamayan Say ‘Lütfen bunu yapmayın’ notuyla yazdığı satırlarında şu ifadelere yer verdi:“Bunların hiç birini yazmak istemezdim. Annemin cenaze töreninden sonra sosyal medyada çıkan tartışma ve yorumlar, sonsuz mertebede inciticidir, kin ve nefret doludur, annesini kaybeden bir insanın kalbini kırmak amaçlıdır, insani olan her şey bu yazılanlarda unutulmuş, terkedilmiştir, tüm bu yazılanlar en doğru şekilde yapılmış bir cenaze namazını kılan beni hedefe koyan, benim inancımı sorgulayan, utanç verici bir ilkelliği, cüreti ve cahilliği temsil etmektedir, bu tartışmalar hiç bir yere varamaz. Tek ricam, bu yazılanların kaldırılması ve bir daha böyle bir şeyin yaşanmamasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir