Fehmi Koru’dan açıklama

Fehmi Koru, kendisine ait olan makale sitesinde yayınlanan yazısında çok önemli bir konuya değindi Zamanında Ak Partide Görev alıp daha sonra partiden uzak tutulduğunu belirttiği bazı isimlere yeniden verilen önemli görevler hakkında değerlendirmeler de bulundu Bülent Arınç gibi Abdulkadir Aksu gibi İsimlere yeniden Görevler verilmeye başlanınca akıllara bazı sorular gelmeye başladı acaba Ak parti’ye Rakip olmaya çalışan bazı isimlere de görev teklif edilse ne cevap verirler

DAVUTOĞLU VE BABACAN AK PARTİYE DÖNERMİ

Bülent Arınç’ın yeni oluşturulan Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu’na, Abdulkadir Aksu’nun ise Vakıflar Bankası yönetim kurulu başkanlığına getirilmesini yorumlarken iki “İki isim de partilerinden hiçbir zaman kopmadılar” dedi.

Koru, Ahmet Davutoğlu’nu da aynı durumda olduğunu söyledi.

Davutoğlu’nun AK Parti ya da Cumhurbaşkanlığı’ndan “gel” daveti alması durumunda, daveti kabul edeceğini savundu.

“Davutoğlu; davet edilir ve katılırsa o da Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu‘na ayrı bir değer katacaktır” dedi. Koru, bu davetin bir dizi yanlış anlaşılmayı da ortadan kaldıracağını ve fuzuli bir parti girişimine harcanabilecek emeklerin heba olmasını da engelleyeceğini öne sürdü.

Koru’nun yazısından bir bölüm şöyle:

Her iki isim de bir süredir yönetimin ve partinin uzağında tutuluyordu.

Hiç ayrılmamışlardı ki… Davutoğlu da öyle…

Oysa hem yapılan, hem de kendilerine uzatılan ele ellerini uzatarak mukabele eden Arınç ve Aksu‘nun tavrı doğrudur.

Arınç ve Aksu partilerinden hiçbir zaman kopmamışlardı. Rahatsızlıkları uzakta tutulmalarındandı. Onları ‘muhalif’ sayanların yaptığı, yanlış bir hesap.

Bu iki ismin kendilerini kendine özgü sebeplerle uzakta tutanın “Gelin” çağrısına tereddütsüz olumlu cevap vermelerinde şaşılacak bir durum yok.

Onlarla aynı durumda olan birkaç isim daha var. Kişiliklerine uygun konumlar teklif edilirse onların da benzer bir tepki vereceğini ve teklifi kabul edeceğini sanıyorum.

‘Manifesto’ yayınlayan ve Ramazan vesilesiyle bazı illerdeki iftarlara katılıp görüş açıklayan eski başbakan Ahmet Davutoğlu mesela. Sesinin duyulması ve görüşlerine ilgi gösterilmesini istediğini belli ediyor Davutoğlu; davet edilir ve katılırsa o da Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu‘na ayrı bir değer katacaktır.

Hükümetin izlediği pek çok politikada Davutoğlu‘nun imzası var. 2014’te başbakan olduktan sonra zaten her alanda politika belirleme mevkiindeydi; ondan önce de dışişleri bakanı olarak Türkiye’nin dış politikasını belirlemede birebir sorumluluk taşımaktaydı.

Bugün izlenenlerin çoğu onun başlattığı politikalar…

Ona yeniden AK Parti içerisinde veya Cumhurbaşkanlığı kadrolarında yer açılması bir dizi yanlış anlaşılmayı ortadan kaldıracak, fuzuli bir parti girişimine harcanabilecek emeklerin heba olmasını da engelleyecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir