Fenomen teyze seçimlerde aday oldu

Katıldığı ‘Kim Milyoner Olmak İster’ yarışmasının ardından Türkiye’ce tanınarak fenomen plan ilkokul mezunu Emsal Tekir, gelecek Mahalli Seçimlerde aday oldu. Üç çocuk annesi ve ilkokul mezunu olan Emsal Tekir, katıldığı yarışma programında sergilediği performans ve rahat tavırlarıyla tüm Türkiye’de tanındı. İlkokul mezunu olmasına rağmen üniversite mezunlarına taş çıkartan Emsal Tekir, 60 bin TL ödüllü 9. soruyu görmüştü. O dönem yarışmaya nasıl katıldığını anlatan Tekir, eşiyle tartışma yaşadığını, çocuklarından da olumsuz tepki almasına rağmen yarışmak için İstanbul’a gittiğini söyledi.

Günlük hayatında tam bir köylü kadını olduğunu, değişik işlerle uğraştığını kaydeden Tekir; yarışma anısını şöyle anlattı; “Günlük hayatımda tavuklarım var, bağ, bahçe, pekmez yaparım. Nişasta yaparım, temizliklere bayan götürürüm, çemen yaparım. Tam bir köylü kadınıyım. Bir gün internetten yarışmaya başvurdum. Oğluma dedim ki ‘Sen katıl’. O da ‘Ben katılmam anne’ dedi. Ben de şaka yaptım, ‘Sen katılmazsan ben katılırım’ dedim. Bir hafta sonra telefon geldi. Telefon gelince ben çok terledim, şok oldum şaka yapıyorlar zannettim.” Kaynak: Fenomen teyze seçimlerde aday oldu. Dört yıl önce Katıldığı ‘Kim Milyoner Olmak İster’ yarışmasının ardından Türkiye’ce tanınarak fenomen olan ilkokul mezunu Emsal Tekir, Kayseri’nin Develi ilçesinde yaşadığı mahalleye muhtarı adayı oldu.

YARIŞMA ÖNCESİ EŞİMLE KÖTÜ OLDUK

Emsal Tekir, şu şekilde devam etti, “O anda eşimle kötü olduk, eşim bana kızdı, ‘Sende genel kültür yok, rezil olursun’ dedi. Ben de ‘Ben rezil olmam, bende yürek var, sende de varsa başvur’ dedim eşime. Çünkü eşim lise mezunu, ben ilkokul mezunuyum. Eşimle tartıştık, eşim gitti. Eşim gidince ben de belediyede çalışan arkadaşımı aradım, yarışmadan çağırdıklarını ve eşimle tartıştığımı söyledim. Bana ‘Koş belediyeye gel’ dedi. Belediyeye gittim oturdum, çünkü e-mail falan istiyorlar ben bilmiyorum. Orada her işimizi hallettik, uçak biletlerimizi hazırladık. Cebimde de o an 5 lira param var başka param da yok. Kayseri’ye kadar param var. Korktu, bana 200 lira para verdi. Yola çıktık gittik. Böyle bir maceramız oldu.

CEVAPLAR KALBİME DOĞDU

İlkokul mezunu olmasına rağmen soruları mantık yürüterek bildiğini ve yarışmanın ardından çok güzel tepkiler aldığını ifade eden Emsal Tekir; “Yarışmadan sonra çok güzel tepkiler oldu. Eşim benden özür diledi. Çocuklarım da mahcup oldu. Ben kendime güvenmesem zaten bu kadar gitmezdim. Çünkü bende bir kalp var gelmeden geleceği biliyorum, kalbime doğuyor. O soruları mantık yürüte yürüte bildim” diye konuştu.FENOMEN TEYZE MUHTAR ADAYI OLDUÖte yandan 31 Mart seçimlerinde yaşadığı mahalleye muhtar adayı da olduğunu açıklayan Emsal Tekir, “Şu anda İzmirli mahallesinde muhtar adayıyım. İnşallah Allahın izniyle olacak. Tepkiler çok güzel, kimsenin kalbini bilemem ama bana göre bir bayan olarak gelen tepkiler çok iyi” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir