Fifa 19 oyunundaki Türkiye haritası ülkeyi ayağa kaldırdı

Milyonlarca oyun severin oynadığı Türkiye’de de gençler arasında tercih edilen Her yıl olduğu gibi bu yıl da milyonlarca oyuncuyu bir araya getiren FIFA serisinin son oyunu olan FIFA 19’un Ultimate Team modunda yer alan Türkiye haritası, sosyal medyayı salladı. FIFA 19 Ultimate Team modunda, Squad Battles adında tek kişilik oyun modu bulunuyor. Bu kısımda o hafta dünyanın birçok yerindeki oyuncuların kadrolarıyla, tek kişilik oyun modunda karşı karşıya geliniyor.Hafta sonunda ise çeşitli ödüller alabiliyorsunuz.

Bu modun ekranında ise, o kadroya sahip olan kişinin oyun planı, taktiksel dizilişi ve ülkesinin bayrağı bulunuyor. Haritada Türkiye’nin kuzey doğusunda bulunan bazı iller ülke içerisinde görünmüyor. FIFA 19’dan önce birçok firma bu konuda değişik hatalar yapmıştı. Fakat bu kez ülkenin kuzey doğusunda bu hatanın olması ayrı bir tartışma konusu yaratacak gibi duruyor.

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz hafta FIFA 19 PC, PS4, Xbox One ve Nintendo Switch platformlarındaki oyuncular ile buluşmuştu. Her yıl olduğu gibi bu yılda, oldukça iddialı bir çıkış gerçekleştiren FIFA 19 satış rakamları açıklandı. Rakamlardan da görebileceğiniz üzere yeni FIFA oyunu satış rakamları ile EA Sports’u oldukça şaşırtıyor. Oyunun fiyatıysa birçok online platform ve perakende mağazasında farklılık gösteriyor. Kutulu olarak PC için 405 TL’ye satılan oyun, PS Store üzerindeyse 469 TL’ye satışta. Xbox One tarafındaysa nispeten daha uygun bir fiyat bizleri karşılıyor; 360 TL.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir