Fiyatı kampanyalı olduğu için tercih etmiş

Bir sendikaya başkanlık bir diğer sendikaya ise başkan yardımcılığı yapan şahıs 1 milyon 300 bin Tl’lik makam aracı aldı alırken de kampanyalı olduğu için aldım dedi.

Özçelik-İş Sendikası Genel Başkanı ve Hak-İş Genel Başkan Yardımcısı ve Yunus Değirmenci isimli şahıs 1.3 milyona yeni bir makam aracı sahibi oldu. “Otomobili kampanyayla 1.3 milyona, yaklaşık 3 hafta önce aldım” diye ekleyen Yunus Değirmenci, maaşının ’30 bin ile 50 bin lira arasında’ olduğunu belirtti.

Sözcü gazetesinden Ali Ekber Ertürk’ün aktardıklarına göre, sendikalardaki lüks makam aracı durumlarına bir yenisi daha eklenildi. Daha önce Memur-Sen’e bağlı Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Dursun’un piyasa değeri yaklaşık 800 bin lira olan Audi A6 aracı almasının akabinde Hak-İş Genel Başkan Yardımcısı ve Özçelik-İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci’nin de süper lüks makam aracı aldığı tespit edildi.

Sendika başkanı Yunus Değirmenci, değeri yaklaşık 1.8 milyon lira olan BMW 7.40 LD Drive model otomobili aldı. “Aracı kampanyayla 1.3 milyona, 3 hafta önce aldım” diye ekleyen Yunus Değirmenci, süper lüks aracına BMW’sine özel plaka da yaptırdı ve memleketi olan Kayseri’nin plakası olan ’38’i plakanın sonuna ilave ettirdi. Yunus Değirmenci, maaşı için de ’30 bin ile 50 bin lira arasında’ açıklamasını ekledi.

AÇIKLAMALARINA DEVAM EDEN BAŞKAN BENİM ARDIMDAN GELECEK OLAN ARKADAŞA DA YENİ BİR ARAÇ VE BİNA BIRAKMIŞ OLACAĞIM DEDİ: “Sözlerine devam eden başkan, Audi arıza yapıyordu, yolda bırakıyordu” diyen Yunus Değirmenci, şunları aktardı:

“Oturduk, yönetim kuruluyla bu konuyu görüştük. Önce, yeni bir Audi’yi sorduk. ‘Kaç lira’ dedik. ‘800 bin’ dediler. ‘Kaç yıl gider’ dedik, ‘4 sene’ diye cevap verdiler. Akabinde BMW’yi sorduk. ‘Ücreti ne’ dedik, ‘1 milyon 800 bin lira’ diye eklediler. Kampanya varmış bu araca ait olarak, 1 milyon 300 bin liraya veririz diye söylediler.

Ve bizlerde madem kampanya var ‘Ömrü kaç yıl’ diye soru verdik, ‘10 sene’ diye cevap verdiler. Baktık ki, sendikamızın menfaatleri için bu daha uygun, bu aracı almaya karar kıldık. Benden sonra gelecek olan arkadaşa da hem yeni bir araba hem de yeni bir bina bırakmış olacağım.” Diyerek sözlerini noktaladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir