Geçme durumu söz konusu

Yaptığımız hare’kat neticesinde gelişmeler yaşanmaya devam etmekte. Opera’syon henüz başlamadan önce de bütün sabah programlarında bile bu ha’rekat ihtimaline yer verildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri’mizin yaptığı Ba’rış Pı’narı Hare’katı, komşumuzda ana gündem maddesi haline büründü. Opera’syon başlamadan onlar bizim üzerimizden konuşmaya başladı.

En di’kkat çekici gelişmelerden biri de ülkenin en büyük özel kanallarından S-K-Aİ’a konuk olan iktidar partisi Yeni Demokrasi milletvekili ve de aynı vakitte uluslararası hukuk profesörü An-gelos Sy-rigos’un sözleriydi.

ULUS-LARARASI HU’KUKA TERS BİR OLAY, BİR İŞ’GAL DİYEREK KÜS’TAHLAŞTI: Yaşanan gelişmeleri “Uluslararası hukuka tamamen ters bir gelişme. Bir iş-gal” diye niteleyen Syr-igos, Tü-rkiye’nin opera-syon ihtimaline (yayın sabah saatlerinde olduğu için opera-syon henüz başlamamıştı) en çok karşı olan ülkelerden birinin F-ransa olduğunun altını çizerek belirtti.

HİÇ DÜŞÜNMEDEN F-RANSA’NIN YANINDA YER ALABİLİR: YP-G/P-KK üyelerini resmi heyet statüsünde Paris’te konuk eden F-ransa’nın bu ter-ör unsurlarıyla beraber opera-syona dahil olarak Tü-rkiye’nin karşısına dikilmesi halinde, “Yuna-nistan da Fr-ansa’nın yanında yer bulacaktır (sav-şa dahil konumda yer alır)” diye ekledi.

Ve bu yayında kişisel ifadelerini aktaran Sy-rigos’un bu sözleri, sosyal medya paylaşımımız sonrası Tü-rkiye’de büyük ses yaşattı. Sa-vaş çığırtkanlığının ahmaklıktan ileri bir şey olamayacağı görüşü, yapılan yorumlarda adından söz ettirmiş durumda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir