Görüşmeye saatler kala açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ABD Başkanı Trump’la gerçekleşecek görüşmesine çok az bir süre kala, ABD’li üst düzey bir yetkilinin yaptığı skandal açıklama gündeme oturdu. Reuters’a konuşan üst düzey yetkili, t-rör ö-gütü Y-P-G ile işbirliğine devam edeceklerini söyledi.ABD Başkanı Donald Trump’la Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın görüşmesine saatler kala, ABD’li üst düzey bir yetkili, terör örgütü Y-P-G ile işbirliğini süreceğini açıkladı

BİR BAŞKA ADIM DAHA GELDİ

Türkiye Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump’ın bugün Washington’daki görüşmesine saatler kala ABD yönetiminden üst düzey bir yetkilinin yaptığı açıklamanın zamanlaması dikkat çekti.

Reuters haber ajansına konuşan Beyaz Saray’dan üst düzey bir yetkili, ana omurgasını t-rör ö-gütü P-K-K’nın Suriye’deki uzantısı Y-P-G’nin oluşturduğu Suriye Demokratik Güçleri (SDG) ile işbirliğini bitirmeyi düşünmediklerini açıkladı. Bugün Türkiye saati ile 20.00’da gerçekleşmesi beklenen Erdoğan-Trump görüşmesinden önce ABD’den gelen bu mesaj, Türkiye’nin “S-D-G’ye verilen desteğin kesilmesi” yolundaki talebinin hiçe sayıldığı anlamına geliyor.

İsmi açıklanmayan üst düzey yetkili, ABD ile Türkiye’nin Rusya’dan alınan S-400 hava savunma sistemleri konusundaki sorununu da çözmesi gerektiğini ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir