gül ve davutoğlu harekete geçti

Tekrarlanan İstanbul seçimlerinin gayri resmi sonuçlarına göre Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanmasının ardından uzun süredir Ak Parti’ye karşı yeni bir Parti hazırlığında olan Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün ekibinin bu haberi kulislere de bomba gibi düştü. Abdullah Gül Ne Yaptı? Yeni Parti Kuracak mı ? Kimler Gül ile Beraber Hareket Ediyor?

Abdullah Gül ve Ekibinin akşam saatlerinde Gül’ün Kavacık’ta ki malikhanesin de bir araya geldiği belirtildi. Babacan Sonuçların ortaya çıkması sonrası Abdullah Gül’ü evinde ziyaret etti.

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün, AK Parti kabinelerinde Başbakan yardımcılığı, Dışişleri ve Ekonomi Bakanlığı yapan Ali Babacan ile birlikte yeni bir parti kuracağı iddia ediliyordu.T24’ün canlı yayınında seçim sonuçlarını değerlendiren Koru, Abdullah Gül’ün de içerisinde olacağı bir oluşumun başlatılacağını, oluşumun başında ise Ali Babacan’ın olacağını öne sürdü.

Ahmet Davutoğlu’nun bu oluşumun içerisinde yer almayacağı, Davutoğlu’nun da ayrı bir ekiple ikinici bir partiyi kuracağı belirtildi

ABDULLAH GÜL KİM

Abdullah Gül 29 Ekim 1950 tarihinde Kayseri’de doğmuştur. Babasının adı Ahmet Hamdi Gül, annesinin adı Adviye Satoğlu’dur.Kayseri Gazi Paşa İlkokulu, Nazmi Toker Ortaokulu ve Orta öğrenimini Kayseri Lisesinde tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’ne girdi. 1974 yılında mezuniyet sonrası aynı fakültede başladığı doktora çalışmaları için iki yıl İngiltere’de kaldı ve 1983’te İstanbul Üniversitesi’nden Doktor unvanı aldı. O dönem İTÜ Sakarya Mühendislik Fakültesi’nde (1992’de İTÜ’den ayrılarak Sakarya Üniversitesi’ne dönüştü)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir