Güven Banada Avukat ve Pazarcıdan insanlık dersi

Güven Bana yarışmasının bugünkü etabında ikinci etapta yarışan iki yarışmacı avukat Murat Büyüksökmen ve pazarcı Mevlüt Akın oldu. Her ikisi de Türkiye’ye insanlık dersi verdi. Yarışma boyunca her iki yarışmacı da birbirlerine sonuna kadar güvenerek, paraya tamah etmedi. Güven Bana yarışmasının 4 Temmuz 2019 Perşembe etabında yarışan Avukat Burak Büyüksökmen ve Pazarcı Mevlüt Akın

Türkiye’ye insanlık dersi verdi.

Her iki yarışmacı birbirlerine yarı yolda bırakmadı.

İKİLİDEN İNSANLIK DERSİ

İkili birlikte final sorusuna kadar bu şekilde geldi. Ancak Avukat Büyüksökmen, her ikisinin de eli boş dönmesini istemediği için yüzleşme esnasında rakibine, butona basması işaretini verdi. Burak’ın bu hareketi hem stüdyodakileri hem de ekran başındakileri duygulandırdı.

Avukat Burak’ın, mesleğine ve kendisine saygısından dolayı kesinlikle butona basmayacağını söylemesi ve Pazarcı Mevlüt’ün de, arkadaşlarının bütün baskılarına rağmen, “ben sözümden dönmem, sonuna kadar gideceğim, ona güveniyorum” demesi herkesi duygulandırdı.

Yarışmada, Burak Büyüksökmen’in telkiniyle butona basan Mevlüt Akın 45.000 liralık ödülü kazandı. Yarışma formatı gereği, büyük ödül dışında para kazanmak isteyenler, karşısındakini yarı yolda bırakmak zorunda. Şu ana kadar birçok yarışmacı arkadaşını yarı yolda bırakarak, küçük meblağlarla yarışmadan ayrılmıştı. O yarışmacıların birçoğunun yaptıkları hoş karşılanmıyordu.

Yarışmada ilk kez bu şekilde, birbirini hiç tanımadıkları halde birbirlerine sonuna kadar güvenen iki yarışmacı konuk oldu, final sorusuna kadar geldiler. Final sorusunun zor olduğunu düşünmeleri nedeniyle böyle bir karar aldıkları tahmin ediliyor. Yoksa ikili sonuna kadar birlikte gitmeye kararlıydılar; çünkü ikisi de birbirlerine sonuna kadar güveniyordu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir