Hakan Atillanın yeni görevi belli oldu

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, haksız bir mahkumiyetin ardından ailesine ve ülkesine kavuşan Hakan Atilla‘nın yeni görevini açıkladı. Bakan Albayrak, Atilla’nın yeni görevini Twitter’dan “Haksız bir mahkumiyetin ardından ailesine ülkesine kavuşan Hakan Atilla‘nın dinlenme dönemi bitti. 32 ay h-pis c-zasını tamamladıktan sonra 19 Temmuz’da tahliye edilmiş ve sınırdışı tamamlanması için gözaltı merkezi YorkCountyPrison’a sevk edilmişti.

BERAT ALBAYRAK GÖREVİ TEBLİĞ ETTİ

Borsa İstanbul Genel Müdürü olarak göreve başlıyor. Bu görevin kendisi ve BIST için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” ifadeleriyle duyurdu.

Borsa İstanbul’un internet sitesinden ise yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi “Borsa İstanbul A.Ş.’nin yeni Genel Müdürü Mehmet Hakan Atilla oldu. Murat Çetinkaya’nın, 30 Ağustos 2019 tarihinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkan Yardımcılığına atanmasından sonra Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyeliğine Mehmet Hakan Atilla seçildi.”

Atilla, 27 Mart 2017’de New York JFK Havalimanı’nda gözaltına alınmış ve İran yaptırımlarının ihlali suçlamalarıyla açılan davanın tek sanığı olarak yargılanmıştı. Jüri, Atilla’yı hakkındaki 6 suçlamanın 5’inden suçlu bulmuş, “k-ra para aklama” suçlamasından ise masum olduğuna karar vermişti. İran yaptırımları davasında suçlu bulunan Hakan Atilla, 32 ay hapis cezası almıştı.

ABD’nin İran’a yönelik yaptırımlarını delmekle suçlanan ve 19 Mart 2016’da ABD’de tutuklanan iş adamı Rıza Sarraf ise yargılanmasına kısa bir süre kala 26 Ekim 2017’de hakkındaki suçlamaları kabul etmiş ve savcılıkla iş birliğine gitmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir