Havalar Soğuyor Kar Geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü gelen açıklama ile o bölgelerimizde hava nasıl olacak. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı ve az bulutlu, Ege ve Marmara bölgesinin zamanla parçalı ve çok bulutlu geçeceği, bu akşam saatlerinden itibaren Edirne, Çanakkale ve İzmir ile Balıkesir, Aydın ve Muğla’nın batı kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor

PUSLA BİRLİKTE BAŞLAYACAK

İlk saatlerde Marmara, Kuzey Ege ve Batı Karadeniz’in iç kesimlerinde yer yer pus hadisesi bekleniyor. Kar geliyor peki hangi iller ve ne zaman

Kasım ayının ilk günleri yaşanırken yurt genelinde kar yağışı da etkili olmaya başladı. Erzurum, Kars, Ardahan, Bitlis, Bayburt ve Ordu başta olmak üzere kentin pek çok ilinde kar etkisini gösteriyor. Kış mevsimine giriş yapılmasıyla birlikte Ege bölgesindeki illere ne zaman kar yağacağı da merak konusu oldu. Erzurum karla kaplandı Gece saatleri itibariyle başlayan kar yağışı günün ilk ışıklarına kadar devam etti ve Erzurumlular sabah karla kaplandı.

Karın kalınlığı şehir merkezinde 5 cm’yi geçti ve yüksek kesimlerde kar yüksekliği 20 cm’ye kadar ulaştı. Kış lastiği ve zincir takmayan sürücülerin trafikte zorluk çektiği görüldü. Meteorolojiden Ardahan’daki vatandaşlara uyarılar

Önemli bir değişiklik beklenmiyor. Ülkemiz genelinde mevsim normallerinin 4 ila 8 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor. RÜZGAR: Genellikle güney ve güneydoğu, Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu’da kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor. BÖLGELERİMİZDE HAVA MARMARA Parçalı, zamanla çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Akşam saatlerinden itibaren Edirne ve Çanakkale ile Balıkesir’in batı kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde yer yer pus hadisesi bekleniyor. Ama önümüzdeki günlerde sıcaklık yavaş yavaş düşmeye başlayacak

Gece saatlerinde başlayan sağanak yağmur Ardahan’da sabah saatlerinde kara dönüştü ve şehrin yüksek kesimleri karla kaplandı. Cumartesi sabah saatleri itibariyle bölgede kar yağışının etkisini kaybedeceği belirtildi. Kar kalınlığının merkezde 1-4 santim, yüksek kesimlerde 5-20 santim civarında olmasının beklendiği duyuruldu. Erzincan da karla kaplandı Erzincan’da kar yağışı ve yoğun tipi sebebiyle ulaşımda da aksamalar meydana geldi.

Erzincan – Sivas karayolunda Sakaltutan Geçidinde kar yağışına hazırlıksız yalanan sürücülerin imdadına karayolları ekipleri iş makineleriyle yetişti. İzmir’de kar yağışı ne zaman başlayacak? İzmir’de en son kar 2018 kış mevsiminde yağmıştı. Erken gelen kış ve düşen kar etkisiyle İzmirliler kar yoluyla karşı karşıya kaldı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yayınlamış olduğu değerlere göre kar bir süre daha Ege bölgesinde görülmeyecek.

DENİZLERDE HAVA Fırtına beklenmiyor. KARADENİZ Hava Durumu: Az bulutlu, batısı parçalı bulutlu, Rüzgâr: Batı ve Orta Karadeniz’de güney ve güneydoğudan 3 ila 5 (20-40km/sa), Doğu Karadeniz’de doğu ve güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş; İyi. MARMARA Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgâr: Güney ve güneydoğudan 2 ila 4 (10-20 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m, Görüş: İyi.

EGE Hava Durumu: Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra yer yer sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgâr: Güney ve güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), akşam ve gece saatlerinde Kuzey Ege’de güney ve güneybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi. AKDENİZ Hava Durumu: Az bulutlu, batısı parçalı bulutlu, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-20 km/sa), doğusunda 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi. VAN GÖLÜ Hava Durumu: Az bulutlu ve açık, Rüzgâr: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m, Görüş: İyi.

Ay sonuna doğru Doğuda kar yağışı birçok ilin yüksek kesimlerinde başlayacak ve yurdun birçok bölümü Aralık ayında kar ile tanışacak. Bazı iller çok yoğun bir kar yağışının etkisine girecek!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir