Her dediği çıkmıştı. Şimdide Esad’ın ypg desteğini ve Suriye karışıklılığını anlattı

Eski asker olup yaptığı açıklamarla çoğu sefer tam isabetler yapan Abdullah ağar Bu sefer de yepyeni bir açıklama yaparak Aslında YPG ile Esad’ın Fırat kalkanı’nda bile anlaştığını fakat Türkiye’nin buna engel olduğunu şimdi de bu kirli pazarlığın devam etti ğini söyleyerek adeta sarstı. Açıklamanın devamında Bizim her zaman dediğimiz şey diyerek bir fitne ortaya çıkarmaya çalıştığını anlatıp Terör örgütünün siyasi ve taktiksel hamleler yapmaya çalıştığını söyleyen Abdullah Ağar, “YPG bölgede provokatif taktiksel hamlelerle, Türkiye-Rusya ve Türkiye ile ÖSO’nun arasını açmaya çalışıyor.

Bu bağlamda Türkiye’nin diplomatik ve askeri olarak hareket geçmesi gerekiyor” dedi. Evet amacı Türkiye’nin Özgür Suriye ordusu ve Rusya ile arasını bozmaya çalışmaktir. Özgür Suriye ordusu ile aramızı bozmaya çalışıyor dikkat edin. bunu kim yapmaya çalışmış di eskiden CHP’li Öztürk Yılmaz idi. onların yaptığı hainlik artık bir yana bir sözlerimize Abdullah ağar ile devam edelim. Esad Rejiminin terör örgütü PYD ile anlaşarak

Münbiç’e girmesi sonrasında Suriye’deki diğer çatışma bölgelerinde de hareketlenmeler olabileceğini ifade eden Ağar, bu yeni gelişme sonrasında ÖSO ve PYD arasında yeni çatışmalar yaşanabileceğinin altını çizdi. yani anlayacağınız Önümüzdeki günler gerçekten büyük bir savaşa gebe olabilir. sizde daha fazla insanın bilinçlenip olayı daha net anlaması için Bu gönderiyi beğenerek veya paylaşarak onlara ulaşmamızı sağlayabilirsiniz şimdiden çok teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir