herkes görecek

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Ankara’da Medya Oscarları Ödül Töreni’nde konuşma yaptı. ‘Bizi ekonomi üzerinden sıkıştırmaya çalışıyorlar’ diyen Erdoğan, ‘bu milleti daha tanımamışlar, ama tanıyacaklar’ ifadelerini kullandı.Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları: Bin yıldır acısıyla tatlısıyla bizim olan bu coğrafyaya çok daha sıkı sahip çıkmamız gereken bir dönemden geçiyoruz.

“BİZİ EKONOMİ ÜZERİNDEN SIKIŞTIRMAYA ÇALIŞIYORLAR” Şimdi ekonomi üzerinden bizi sıkıştırmaya çalışıyorlar. Türkiye’nin ekonomide çözmesi gereken yapısal sorunları elbette mevcuttur. Biz bunları zaten biliyor ve çözümü için çalışıyoruz.İnşallah biz bu dalgayı da atlatacağız. Alt yapımız, bunu atlatmaya zaten inanıyorum ki kabiliyetlidir o gücü de vardır. Gerek ekonomi yönetimimiz, gerek devletimizin diğer kurumları ihtiyaç duyulan tedbirleri alıyorlar, alıyoruz.

“BİZİ DAHA TANIMAMIŞLAR, BİZİ BU TEHDİTLERLE YILDIRMALARI MÜMKÜN DEĞİLDİR” NATO’da birlikte stratejik ortak olduğumuz bir ülkenin, kalkıp da Türkiye gibi NATO içerisinde ilk üçün içerisinde yer alan bir stratejik ortağına bu şekilde yaklaşımlarda bulunmasını hiç bir cümle ifade edemez.Biz öyle bir tarihin varisleriyiz ki, bizi bu tehditlerle yıldırmak mümkün değildir. Demek ki onlar bu milleti daha tanımadılar, ama tanıyacaklar. Biz bir ölürüz, bin diriliriz.

“KİMSE MİLLETİN ŞEVKİNİ KIRACAK YOLLARA BOŞU BOŞUNA TEVESSÜL ETMESİN”

Hiç kimse milletimizin içini karartacak, şevkini kıracak, kafasında ve gönlünde şüphe uyandıracak yollara boşu boşuna tevessül etmesin. Türkiye’nin girdiği her mücadeleden sadece ayakta değil aynı zamanda kazançlı bir şekilde çıkmasından başkaları rahatsız olabilir ama bu ülkenin hiçbir ferdi, hiçbir kuruluşu böyle bir hakka sahip değildir. Hedefsiz bir ülke pusulasız bir gemi gibidir, ne tarafa gideceğini bilemez. Türkiye çok net hedeflere sahip bir ülkedir. Kısa ve orta vadede 2023 hedeflerimize sıkı sıkıya sahip çıkıyoruz.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Birileri ülkemizi ekonomi üzerinden köşeye sıkıştırmaya çalıştıklarını açıkça da ifade etmekte çekinmiyorlar. İnşallah biz bu dalgayı da atlatacağız. Altyapımız bunu atlatmaya zaten inanıyorum ki kabiliyetlidir, o gücü de vardır” dedi. Erdoğan, Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği (RTGD) 2017 Medya Oskarları Ödül Töreni’nde özetle şunları söyledi:

ARTIK DENGELİ BİR MEDYAMIZ VAR Te*röristlere güzellemeler yağan milleti aşağılayan milleti hor gören bir zihniyet medyada hep baş tacı edildi. Millete ‘göbeğini kaşıyan adam’, ‘bidon kafalı’, ‘koyun’ diyerek en ağır hakaretleri yapanlar medya mensupları değil miydi? Türkiye’nin geçirdiği büyük değişimden elbette medyamız da değişimden nasibini aldı. Bugün artık eskisine göre hakikatlere daha saygılı, haber ve yayınlarında daha dengeli bir medyamız olduğuna inanıyorum. Bu dönüşüme Radyo Televizyoncuları Gazetecileri Derneği’nin önemli katkıları olduğunu düşünüyorum. Bir kez daha dernek yönetimi ve üyelerini huzurunuzda tebrik ediyorum. Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiyenin alternatifsiz olmadığını herkes görecek

TÜRKİYE’NİN KAPSAMLI POLİTİKASI BİRİLERİNİ RAHATSIZ EDİYOR

Türkiye’nin onurlu ve kapsamlı politikası birilerini rahatsız ediyor. Geçtiğimiz 5 yılda ülkemizin üzerine bu kadar çok gelinmesinin sebebi budur. Farklı toplum kesimlerini tahrik edip ülkemizi iç kargaşa sürükleyemeyince bu defa te*rör örgütleri vasıtasıyla dışardan tazyike başladılar. Yaptığımız sınır ötesi operasyonlarımızla bu projeyi de akamete uğrattık. Şimdi ekonomi üzerinden bizi sıkıştırmaya çalıyorlar.

BU DALGAYI ATLATACAĞIZ Türkiye’nin ekonomide çözmesi gereken yapısal sorunları elbette mevcuttur. Biz bunları zaten biliyor ve çözümü için çalışıyoruz. Ancak bunların hiçbiri son zamanlarda yaşadığımız hadiselere açıklamaya yeterli olamaz. Nitekim birileri ülkemizi ekonomi üzerinden köşeye sıkıştırmaya çalıştıklarını açıkça da ifade etmekte çekinmiyorlar. İnşallah biz bu dalgayı da atlatacağız. Altyapımız bunu atlatmaya zaten inanıyorum ki kabiliyetlidir, o gücü de vardır.Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiyenin alternatifsiz olmadığını herkes görecek

YURTDIŞINDAKİ DOSTLARIMIZ DA DESTEK VERMEYE BAŞLADI Gerek ekonomi yönetimimiz gerek devletimizin diğer kurumları ihtiyaç duyulan tedbirleri alıyorlar. Nitekim milletimizin elindeki kaynakları şu anda seferber edilmiştir. Yurtdışındaki dostlarımız da çok ciddi rakamlarla mücadelemize destek vermeye başladı. Bu sürecin hem ekonomi hem de siyasi bakımdan yeni bir sıçrama dönemine girişimizin vesilesi olacağına inanıyorum.Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiyenin alternatifsiz olmadığını herkes görecek

TÜRKİYE’NİN ALTERNATİFSİZ OLMADIĞINI HERKES GÖRECEK

Türkiye’nin alternatifsiz olmadığını herkes görecek. Biz tüm ilişkilerimizi tek taraflı kazanma değil, birlikte kazanma üzerine kuran bir ülkeyiz. Türkiye ile birlikte hareket etmenin herkes için karlı bir tercih olduğunu bugüne kadar beraber çalıştığımız herkese gösterdik. Ancak NATO’da birlikte stratejik ortak olduğumuz bir ülkenin kalkıp da Türkiye’yi NATO içerisinde, ilk üçün içinde yer alan bir stratejik ortağına bu şekilde yaklaşımlarda bulunmasını hiçbir cümle ifade edemez. Bizi öyle tehditlerle, bize ileri geri ifadelerle geri adım attırmak mümkün değil. Biz öyle bir tarihin varisleriyiz ki bizi bu tehditlerle yıldırmak mümkün değildir. Demek ki onlar bu milleti tanımadılar ama tanıyacaklar. Biz bir ölürüz, bin diriliriz. Yapımız bu, karakterimiz bu. Vatandaşlarımız ve yüzlerce milyon dostumuz, kardeşimizle birlikte aydınlık bir geleceğe doğru yürüdüğümüzden en küçük şüphemiz yoktur. Allah doğruların yardımcısıdır. Biz de doğru bir yolda ilerlediğimize inanıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir