Hukuk doçentinin önerisi gündemi salladı

Artan hırsızlık olaylarının önlenmesi konusunda tartışmaların ardından sosyal medyada yeni bir tartışma başladı. Konuyla ilgili olarak Medipol Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Selman Öğüt, “Elini keselim diyince de insan hakları diyorlar. Evine girilenler hayvan sanki!?” diye yazdı.Ülke TV’de yayınlanan ve Turgay Güler’in sunduğu Sıradışı programının konu başlıklarından biri de son dönemde artan hırsızlık olayları oldu. Programın yorumcularından Ülke Tv Genel Yayın Yönetmeni ve Yeni Şafak Gazetesi Yazarı Hasan Öztürk, yaşanan hırsızlık olaylarının devlete olan güveni sarstığını belirterek yetkilileri uyardı.

Yazar Hasan Öztürk, “Devlet vatandaşın canını malını korumakla yükümlüdür. Hırsızların serbest bırakılması devlet otoritesini sarsar, adalete güveni yok eder. Bu işin hem emniyet ayağı var hem de yargı ayağı var. Bu hırsızlık olaylarından canı yanan vatandaş suçu iktidarda arıyor. Bu çok önemli bir konu yetkililer bu işe çok acil çözüm bulmalı.” dedi. Medipol Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Selman Öğüt, ise sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi.

Öğüt, Twitter hesabından “Elini keselim diyince de insan hakları diyorlar. Evine girilenler hayvan sanki!?” yorumunu yaptı. Doç. Dr.Selman Öğüt’ün yorumuna çok sayıda destek geldi. Selma Öğüt’ün mesajı şöyle;@selmanogutDün akşam @turgayguler in Sıradışı Programında konuşulanlar: “İstanbulun her ilçesinde her gün ortalama 250 hırsızlık vakası oluyor. Çoğunu bu işi meslek edinenler yapıyor. 40 defa yakalanan var. Elini keselim deyince de insan hakları diyorlar. Evine girilenler hayvan sanki!?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir