İki isim fikirlerini dile getirdiler

Geçmişte ülkemizde Cumhurbaşkanlığı yapmış olan Abdullah gül ve Eski Başbakanlardan Ahmet Davutoğlu sessizliklerini manidar bir zaman diliminde bozdular. Ülkemizce planlanan ve uygulanmakta olan harekat için fikirlerini dile getirdiler.

ASKERİMİZİN SALİMEN YURDA DÖNMESİNİ AL-LAH’TAN DİLERİM DEDİ: Konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan Abdullah Gül, “Türkiye’nin sınır güvenliğini sağlamak, bölgemizi huzura ve istikrara kavuşturmak amacıyla yapılan harekâtı yürüten Kahraman Ordumuzun görevini başarıyla icra edip Mehmetçiğin salimen yurda dönmesini Allah’tan dilerim.

Bölgemizde tesis edilecek barışın kalıcılığının, Su-riye’nin toprak bütünlüğü ve si-yasi birliği esas alınarak, büyük gü-çlerin kü-resel hesap ve çıkarlarından bağımsız bir şekilde yürütülecek diplomasiyle sağlanabileceği de akıldan çıkarılmamalıdır.” ifadeleri ile fikrini beyan etti.

HER TÜRLÜ ADIMI ATMA HAKKINA TÜRKİYE SAHİP KONUMDADIR: Ahmet Davutoğlu ise konuyla ilgili, “Türk Sil-ahlı Kuvvetlerimizin Ba-rışPı-narıHa-rekatı’nın bölgeye is-tikrar, gü-venlik ve hu-zur getirmesini diliyorum.

Tür-kiye P-K-K/Y-P-G ve DE-AŞ’ın ter-ör teh-ditlerine karşı kendini korumak için her türlü adımı uluslararası meşruiyet içinde atma hakkına sahiptir. Umuyorum ki bu operasyon Su-riye’deki kardeşlerimize de barış ve gü-ven getirecektir. Al-lah harekata katılan tüm askerlerimizin yardımcısı olsun.” ifadeleri ile sözlerini noktaladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir