İkinci kez evlenmek istedi

Bayan kocasına der ki: “Ben vefat edersem kaç gün sonra evlilik yaparsın?” Kocası: “Toprakta kuruma olduğu vakit” diye cevap verir. Akabinde bayan 2 yıl ardından vefat eder. Mevzularda bunun ardından gerçekleşir.Kadın vefat ettikten sonra kocası sürekli mezarını ziyaret etmeye gider ve toprağı da hala ıslak vaziyette görür bunun üzerine de üzülerek ayrılır mezarlıktan.

TOPRAK HEP ISLAKTI

Haftalar geçer günlerden birinde yine mezarlığa gidiyorken vefat eden karısının erkek kardeşini mezarlıkta olduğunu görür ve burada ne yapmaktasın der.

Kayınço ise şu cevabı verir: “Biricik ablamın mezarından geliyorum sürekli mezarını sulamaktayım her geldiğim de yapıyorum, Ablamın vasiyetiydi bana mutlaka toprağım kurumasın dedi, diye cevap verir. Kocası ise gülmeye başlar: “Vay hanımlar.. hanımlar.. gittikleri yerden diğer dünyadan dahi bu dünyayı yönetebiliyorlar.”

BİR DİĞER FIKRA İSE ŞÖYLE

3. Boğaz Köprüsü yapımı varmış. ABD’li, Türk ve Japon firmalardan oluşan 3’lü çalışma grubu üstlenmiş projeyi. Açılışın yapılacağı gün belirlenmiş ve açılış aşamasında köprü yüksek bir ses ile çökmüş. Japonlar, “Tüm emeklerimiz çöp oldu, kumlarımız mahvoldu.” diye hayıflanıp harakiri uygulamışlar kendilerine.

Sıra ABD’lilere gelmiş: “Tonlarca çeliklerimiz, çalışmalarımız hepsi yıkıldı yok oldu diye hayıflanmışlar ve silahlarıyla canlarına kıymışlar. Bütün bu olup bitenleri gözlemleyen Türk müteahhit ise müthiş derecede sevinmiş ve demiş ki: “Çimento koymadığım iyi olmuş yoksa bende mahvolacaktım.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir