İmam Oğlu ile Erdoğan farkı açıldı

Yaz ayında yapılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde başarılı sonuçlar elde eden Ada Araştırma Şirketi bir ankete daha imza attı. Ankette ise şunlar yazıyordu ; “Bugün Cumhurbaşkanlığı seçimi olsa kime oy verirsiniz?” sorusu soruldu. 26 şehirde çalışmalarını sürdüren Ada Araştırma şirketi, bin 700 vatandaşla, 18 yaşının üstünde olan vatandaşlarla çalışmalarını neticelendirdi anketin sonuçları ise dikkatleri çekti.

CUMHURBAŞKANI ANKETİ

Ada Araştırma şirketi, vatandaşlara “Bugün Cumhurbaşkanlığı seçimi olsa kime oy verirsiniz?” diye sordu.

Ankete katılım sağlayan vatandaşların yüzde %45’i Recep Tayyip Erdoğan, %26’sı da Ekrem İmamoğlu dedi.Yaz ayında yapılan İstanbul seçimlerini bilen ve çalışmalarıyla başarı elde eden şirketin neticeleri dikkate alındığı vakit Recep Tayyip Erdoğan, Ekrem İmamoğlu’na yaklaşık 20 puan fark attı. Anketin tüm detaylı sonuçları da aktarıldı:

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ANKETTE İPİ FARKLA GÖĞÜSLEDİ

Vatandaşların Cumhurbaşkanlığı sorusunda istekleri yüzde 45,1 ile Erdoğan durumunda. İkinci sırada İse İmamoğlu bulunmakta, aldığı oy oranı ise yüzde 26,6 durumunda. Sıralamada üçüncülüğü ise Meral Akşener aldı yüzde 6,1 ile. Dördüncü sırada ise Devlet Bahçeli var yüzde 5,3 puanla.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir