imam oğlu ilk atamaları yaptı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hayri Baraçlı ve 7 genel sekreter yardımcısı ile hukuk müşavirinin istifasının ardından ettiğini kamuoyuna duyurdu. 18 günlük İmamoğlu döneminde de birlikte çalışma fırsatı bulmuşlardı. Ancak uyuzmazlıklarının olduğu herkes tarafından biliniyordu. Ekrem İmamoğlu bugün flaş bir hamlede bulunarak Hayri Baraçlı ve 7 genel sekreter yardımcısının kararı

akabide atama kararlarına imzasını attı.

Daha öncede beraber çalıştıkları isimlerden tercihte bulunuldu.

İLK ATAMALAR GERÇEKLEŞTİ

İlk atamalarını yapan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Genel Sekreter Vekilliği’ne Mehmet Çakılcıoğlu’nu atadı. Çakılcıoğlu 2014 yılından beri Beylikdüzü Belediye Başkan yardımcılığı görevini yürütüyor. Çakılcıoğlu 1989-2014 arasında da İBB İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığında çalışmıştı. İmamoğlu ayrıca Yavuz Erkut ve Murat Ongun’u da başkan danışmanı olarak atadı. Daha önce İmamoğlu’nun eski TÜPRAŞ Genel Müdürü olan Yavuz Erkut’u İBB Genel Sekreteri olarak atayacağı iddiası gündeme gelmişti.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ilk atamalarını yaptı. İstifa eden İBB Genel Sekreteri yerine Beylikdüzü Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Çakılcıoğlu vekaleten atandı. Eski TÜPRAŞ Genel Müdürü Yavuz Erkut ve yıllardır basın danışmanlığını yapan Murat Ongun başkan danışmanları oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir