İmam oğlu sonrası ibb’den bir ayrılık daha

Geçtiğimiz günlerde İBB Genel Sekreteri Hayri Baraçlı ile yardımcıları Muzaffer Hacımustafaoğlu, Mevlüt Bulut, Süleyman Karalı, Nihat Macit, Çağatay Kalkancı, Eyyüp Karahan, Adil Karaismailoğlu ve 1. Hukuk Müşaviri Ali Karaaslan, istifa ettiklerini yazılı bir açıklamayla duyurmuştu. Ardından İSPARK Marina Bakım ve Onarım Şefi olan Hüseyin Hacıoğlu da görevinden istifa ederek ayrılmıştı. Hacıoğlu’nun “Ekrem

İmamoğlu’nu belediye başkanı kabul etmiyorum demişti.

Açıklamaları sosyal medyada yankı uyandırmıştı.

BİR İSTİFA DAHA

Ekrem İmamoğlu’nun İBB Başkanı olmasının ardından istifalar sürüyor. Son olarak İBB iştiraklerinden Metro A.Ş. Genel Müdürü Kasım Kutlu görevinden ayrıldığını açıkladı.

Son 4 yıldır İstanbul Metro A.Ş. Genel Müdürlüğü görevini yürüten Kasım Kutlu, yaptığı yazılı bir açıklamayla görevinden istifa ettiğini duyurdu.

BAŞKANLIK SİSTEMİNİN RUHUNA VURGU YAPTI Kutlu veda mektubunda şu ifadelere yer verdi: “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve diğer belediye başkanlarına saygılarımı sunuyorum. Demokrasinin gelişimine olgunluğuna katkıda bulunmak için Başkanlık Sisteminin ruhuna uygun bir profesyonellikle görevimden ayrılıyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir