İmam oğlu Taksimi değiştirecek

CHP ve HDP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İMAMOĞLU’ndan Tepki Çeken Taksim Çıkışı.
İmamoğlu: Taksim meydanında değişiklik yapılacak! Kamuoyunda Taksim meydanında değişiklik yapılmasına dair talepler konuşulurken İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da Taksim meydanında değişiklik yapılacağını söyledi. İmamoğlu ve ekibinin Türkiye’de yeni bir

tartışmanın ateşini fitilini ateşleyecek.

Yeni Taksim çalışması içerisinde olduğu belirtildi.

HEDEF TAKSİM CAMİİ

Bilindiği üzere uzun süren tartışmalar ve CHP’nin haddi aşan tepkilerine rağmen Taksim Caminin Temeli tam iki sene önce Şubat 2017’de atılmıştı. Kaba inşaatın yüzde 90’ı tamamlandı.
İnşaatın bitme noktasına gelmesine rağmen CHP’nin camii inşaatını durdurma için çalışma yaptığı belirtildi.

Tamamlandığında içeride ve avluda 2 bin 570 kişi namaz kılabilecek. Ancak cami, sadece ibadet için kullanılmayacak. Konferans ve sergi salonlarıyla sosyal-kültürel bir etkinlik alanı da olacak.Cami 165 araçlık 3 katlı otoparkıyla, Taksim’deki otopark sıkıntısı için de bir çözüm olacak.

Caminin 2019 sonlarına doğru hizmete açılması planlanıyordu.
Çalışmalarının İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütüldüğü taksim camiine chp den engel geldi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Taksim meydanında değişiklik yapılacağını açıkladı.

Taksim meydanında değişikliğe ihtiyaç olduğunu söyleyen İmamoğlu, her kesimin zevkine hitap edecek bir çalışma yapılacağını söyledi.

Taksim meydanında yapılacak değişikliğe dair dikkat çeken açıklamalar yapan İmamoğlu, şu ifadelere yer verdi.

Herkesin zevk alacağı bir alana dönüştüreceğiz Taksim’i. Elbette ki mevcut imkanlarla. Gençlerin, kadınların, çocukların fikirlerini kullanacağız.
“İstanbul’un önceliği simgesel bir anlamda Taksim Meydanı. Beşiktaş Meydanı da dokunulması gereken bir yer. Buralar simgeler anlamda bir buluşma, aynı zamanda toplumsal uzlaşma için buluşma yeri. Büyük kentlerin meydanlarını çok önemseyeceğiz.

Meydanın toplum tarafından sorgulanmasına sebep olduk. Bu bence ciddi bir gelişim. Herkes sorgulayacak bunu.

Taksim’i herkesin zevk alacağı bir alana dönüştüreceğiz. Ben yaptım oldu zihniyeti bizde yok. Yarışma usulü ile Taksim’e yeni bir projesi yaptıracağız. Ayrıca demokratik katılım ile bu projeleri halka soracağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir