İmam oğlundan Soyluya yanıt

Ekrem İmamoğlu kendisinin Türkiye’yi Avrupa’ya kayyımlar üzerinden şikayet etmesi sonrasında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından ahmak denilmesi üzerine sert bir yanıt verdi. Üsküdar’daki Fethi Paşa Korusu’nda gazetecilerin sorularını cevapladı. Ekrem İmamoğlu’ndan Süleyman Soylu’ya yanıtkadı. İmamoğlu: O tarafına çok girmek istemiyorum ama oraya bir cümle kurmak isterim.

SOYLU İÇİN İMADAN ÖTE KONUŞTU

31 Mart’ta seçimi iptal edenler ve dünyada, Avrupa’da, onların gözünde nereye düştüğümüz noktasında, o olan şeylere, biten şeylere baktığımızda, tam da işte 31 Mart’ta seçimi iptal edenler ahmaktır.

Önce ona bir odaklansın. Ama çok tabi benim inmeyeceğim seviyede. Yine ben onu devlet adamlığı yapmaya davet ediyorum ama yeter! Bıktım artık! Artık davet ede ede o da bir karşılık bulmadı. Birincisi; ben, Strasburg’da Türkiye’yi nasıl anlattığımı çok iyi biliyorum. Tamamı YouTube’da var. Bir-iki kelimeyi bilgi edinip, bunu söylemek…

Sadece işte böyle araştırmadan, lafını bilmeden, bugün söylediğini yarın unutan kişiler ancak bunu yapabilir. 6-7 sene önce birini övüp, ona karşı tehdit savuranlar ancak böyle hatalar yapabilir. Ben, o seviyeyi bilmiyorum. Ama ben, Strasburg’da memleketimi gayet iyi savundum. Onların söyleyemeyeceği, yapamayacağı derinlikte ve şiddetle, mülteci konusunda, sığınmacı konusunda Avrupa’nın Türkiye’yi nasıl yalnız bıraktığını anlattım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir