İmamoğlu: 31 Mart gecesi dabbe yapılacaktı

Ekrem İmamoğlu, Tele 1, KRT TV, Halk TV VE Cem TV ortak yayınında gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. İmamoğlu flaş bir iddiada bulunarak, “31 Mart günü darbe yapılacaktı. O afişlerin asılması bile darbe hazırlığıydı. Biz darbe girişimini devirdik” dedi.İSTANBUL’DA SON DURUM!Ekrem İmamoğlu, 24 bin 57’lik farktan sonra yapılan itirazların ardından farkın 20 bin 388’e düştüğünü, geçersiz oyların sayılmasıyla bu farkın 14 bin 87’ye indiğini söyledi.

“O GECE DARBE YAPILACAKTI”

Yerel seçimlerin yapıldığı 31 Mart günü için “O gece bir darbe yapılacaktı” diyen İmamoğlu, “O afişlerin asılması bile darbe hazırlığıydı” dedi ve kendilerinin darbe girişimini devirdiklerini öne sürerek “Buradan suç duyurusunda bulunuyorum” dedi.

“BİNALİ YILDIRIM’IN YERİNDE OLSAM HAKKIMI ARARIM”

İmamoğlu, sabah saatlerinde afişlerin asıldığını, demokrasi adına bir katletme operasyonu yapıldığını söyledi ve “Binali Yıldırım’ın yerinde olsam o kişilerin yüzüne bakmam, maddi manevi, ahirete dair haklarımı ararım” dedi.Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın süreçte bir hata olduğunu hissettiğini, bu kişilerle ilgili gerekeni yapması gerektiğini savundu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A CEVAP

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarına da cevap veren İmamoğlu, “havaya girmeyi hiç bilmem, ayaklarım hep yere basmıştır ama 16 milyon insanın oyuyla göreve geldiğimi biliyorum” şeklinde konuştu.

İmamoğlu’nun bu hayal ürünü sözlerine nasıl cevap verileceği şimdiden merak konusu oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir