İmamoğlundan bir açıklama daha geldi

CHP’li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Avrupa Parlamentosu’ndaki konuşmasında, yerlerine kayyım atanan ve ceza alan terör iltisaklı HDP’lileri savunarak Türkiye’yi şikayet etmişti. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, söz konusu skandala sert tepki göstererek, “Terörist olmaktan ceza alanları bu ülkenin selameti ve o beldenin selameti için görevden aldığımızda, Avrupa’ya giderek Türkiye’yi şikâyet eden ahmağa söylüyorum demişti.

ASLA KABUL EDİLEMEZ

Buna cevap veren İmamoğlu, 31 Mar seçimlerinde, akıllarda soru işareti kalmasını istemeyen tüm AK Partililere hakaret etti.

AP’de skandal sözler CHP’li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, yaptığı konuşmada şunları söylemişti: “Bazı seçmen kesimlerinin, bazı siyasi partilerin, bazı seçilmişlerin diğerlerinden ayrı tutmak ve farklı ölçütler ve farklı kurallar uygulamaya kalkmak asla ve asla kabul edilemez.

Belediye başkanlarının görevden alınarak yerlerine kayyum atanması ve bir kısmının tutuklanması özellikle hukuk devletinin ilkesini ihlal etmektir. Görevden alınmalar demokrasinin ilkelerine mevcut hukuksal düzenlemelere ve taraf olduğumuz hukuksal sözleşmelere de uygun değildir. Siyasi partiler ve onların seçilmiş yöneticileri, milletvekilleri ve belediye başkanları ya hukukun içindedirler ya da dışındadırlar.

Buna nihayi kararı verecek olan da yargıdır siyasi irade değildir. Anayasa’da bu açıkca belirtilmektedir. Kime yapılırsa yapılsın haksızlığa hukuksuzluğa, adaletsizliğe açıkca ve hepbirlikte hayır demek mecburiyetindeyiz.”

Süleyman Soylu’dan sert tepki İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İmamoğlu’nun Avrupa’ta Türkiye’yi şikayet etmesine sert tepki göstererek, “Terörist olmaktan ceza alanları bu ülkenin selameti ve o beldenin selameti için görevden aldığımızda, Avrupa’ya giderek Türkiye’yi şikâyet eden ahmağa söylüyorum. Bunun bedelini bu millet sana ödetecek. Yazıklar olsun.” demişti.

AK Partililere hakaret etti İmamoğlu’nun Soylu’ya verdiği cevap, Türkiye muhalifliğini bir kez daha gözler önüne serdi. İmamoğlu, ülkenin yarısını ahmak ilan etti!.. İmamoğlu, “31 Mart’ta seçimi iptal edenler ahmaktır. Önce ona bir odaklansın. Ama çok tabii benim inmeyeceğim seviyede. Yine ben onu devlet adamlığı yapmaya davet ediyorum ama yeter. Bıktım artık.” dedi. Devlet adamlığı yaptığını ve iddia eden İmamoğlu, Türkiye’de devlet tarafından atanan bir Vali’ye “it” diyerek hakaret etmişti!..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir