İmamoğlundan Tarafsız Bölge açıklaması

CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, dün gazeteci Ahmet Hakan’ın sunduğu ‘Tarafsız Bölge’ programında yaşananlarla ilgili açıklamalarda bulundu. “Eğer bir savunma makanizması geliştiriyorsanız o zaman bir dakika derim. Benim dün akşam üzüldüğüm konu buydu” diyen İmamoğlu, “Samanyolu TV’de çalıştı” iddialarına da yanıt verdi.

Halk TV’de Ayşenur Arslan’ın sorularını yanıtlayan CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, İstanbul seçimlerinin yenilenmesiyle ilgili YSK üyelerine tepki gösterdi. YSK üyeleri için “O 7 üyeye inanmıyorum ihanetle suçluyorum” diyen İmamoğlu, AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım’ın da “çaldılar” sözlerini eleştirdi.

“Anlaşılacak tarafı yok. Bunların skeçleri yazılır oynanır insanlar gülsün diye. Verdikleri şikayetler arasında böyle bir şey yok.” ifadelerini kullanan İmamoğlu, seçimden önce “güvenli bir seçim ortamı yaratın” diye çağrı yaptığını söyledi. Dün gazeteci Ahmet Hakan’ın sunduğu ‘Tarafsız Bölge’ programında yaşanan gergin dakikalarla ilgili de açıklamalarda bulunan İmamoğlu, “Esas konulara değinemedik” dedi. Dün verilen reklam arasının ardından programa son verilmiş, sosyal medyada programın erken bitirildiği iddiaları yer almıştı.

İmamoğlu’nun açıklamalarından öne çıkan satır başları şöyle:

‘TARAFSIZ BÖLGE’DE YAŞANANLAR

Benim gözümde gazeteci çok saygın bir yerde. Bana sorulan ters sorular beni rencide etmez. Ama şu tarafı üzer. Eğer bir savunma makanizması geliştiriyorsanız o zaman bir dakika derim. Benim dün akşam üzüldüğüm konu buydu. Sayın Hakan’ın bu tarafından şikayetçi değilim. Esas değinmemiz gereken konulara değinemedik.

YSK’NIN GEREKÇELİ KARARI

Şöyle 200 214 sayfa sızdırıldı herhalde, tabi şu tarafı var yeni gerekçeleri yazmak oradaki üyelerin işi. Bize göre demokrasiyi mahvettiniz ama neticede bir karar verdiniz o karar net. Şimdi yeni gerekçeleri oraya yazmak o 7 üyenin işi mi? işi derken siz itiraz edenlerin nesisiniz? Bu karar yok hükmünde olduğunda benim zihnimde her şeyi yazabilirler.

SAMANYOLU TV’DE ÇALIŞTI MI?

Ben hayatım boyunca bütün paramı kendi işimden kazandım. Spor yorumculuğu yaptım birçok kanalda. CNN Türk, NTV, Samanyolu TV, TVNET’e çıktım. Oralarda çalışmadım, konuk olarak davet edildim. Ama ben Samanyolu’nun açılışına davet edilmedim, para toplamadım. Spor programına katılan bir sürü spor muhabiri var. Trabzonspor Başkanı da çıktı. Bir kanala çıkmakla insanlar itham edilmez. Ben hayatımda FETÖ’yü övmedim, hayatımda bir kelime bulamazlar. Bu ülkenin sıkıntıları var. Benimle uğraşacağınıza Ankara’da işinize bakın. Allah’ın bir kulu kazanacak bunu. Biz demokrasinin namusunu kurtarmak için çalışıyoruz. Bu kavramlarla siyaset üretmenin bir anlamı yok. İnsanlara moral vermek için çalışıyorum. Şu darboğazı seferberlik kavramı ile aşmalıyız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir