İmamoğlu’nun FETÖ soruşturması ortaya çıktı

CHP’nin yerel seçimlerde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak gösterdiği Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile ilgili ilginç bir detay ortaya çıktı. İstanbul’a talip olan İmamoğlu’nun 2016’dan bu yana FETÖ şüphelisi olduğu ortaya çıktı. İmamoğlu hakkındaki soruşturmanın İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’ nca yürütüldüğü öğrenildi.İmamoğlu hakkındaki FETÖ soruşturmasının, örgütün “Belediyeler İmamı” olan firari Erkan Karaarslan’ın E Yöntem A.Ş. isimli şirketine yüklü ihaleler verdiği iddialarını da içeren Hasan Basri Akın’ın suç duyurusu üzerine başlatıldığı öğrenildi.

Dava ile ilgili ulaşılan bir belgede, ‘Ekrem İmamoğlu hakkında FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü’ne üye olma suçundan savcılığımızın 2016/140360 sırasına kayıtlı olarak soruşturma yürütüldüğü kayıtlarımız tetkikinden anlaşılmıştır.’ ifadeleri yer aldı.İmamoğlu hakkında söz konusu yazıda bahsi geçen soruşturma dosyasının halen açık olduğu, Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu’nda devam ettiği kaydedildi. 1.5 MİLYONLUK DESTEK! Şikâyetçi Hasan Basri Akın tarafından savcılığa verilen suç duyurusu dilekçesinde,

Ekrem İmamoğlu’nun Beylikdüzü Belediye Başkanlığı görevine geldiği 2014 yılından itibaren FETÖ’cü Erkan Karaarslan’a Beylik  düzü Belediyesi’nden danışmanlık ve eğitim hizmeti alım işi adı altında sürekli iş verdiğini ve bu durumun Karaarslan’ın FETÖ bağlantısının basında yer aldığı Eylül 2016’ya kadar sürdüğü ifade edildi. Ulaşılan iki belgenin birinde Beylikdüzü Belediyesi’nin E-Yöntem firmasına 26 Mayıs 2016’da 1 milyon 809 bin liralık, diğer belgede ise 9 Mayıs 2016’da ise 346 bin 666 liralık Eğitim ile Yazılım Destek ihaleleri verdiği görülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir