İmamoğlu’nun takke düştü

Abdurrahim Heyit’in türküsünü ve başörtülü kadınları kullanarak reklam filmi hazırlayıp, “Dindar Milliyetçi” ayaklarına yatan İmamoğlu, 18 günlük mazbata işgali sırasında teravih vaktine konser koyup kitap fuarını yasaklayarak ne kadar dindar olduğunu, PKK ile işbirliği yaparak da ne kadar milliyetçi olduğunu gözler önüne serdi.
31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri, genç nesillerin CHP zihniyetini tanıması adına iyi bir fırsat oldu. Şeytanın bile aklına gelmeyecek bir hileyle İstanbul’da binlerce oyu iç eden CHP, 18 günlük iktidarı sırasında, gayri milli nasıl olunur, onu gösterdi.

“Dindar Milliyetçi” ayaklarına yattı CHP’nin İBB Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, mazbatasının peşinde koştuğu sırada reklam filmi hazırlattı. Türk dünyasında, “Dutar’ın Kralı” olarak tanınan Doğu Türkistanlı Abdurrahim Heyit’in meşhur, “Karşılaşınca” isimli eserini kendisine uyarlayarak reklam filminde kullanan İmamoğlu, “Milliyetçi” ayaklarına yattı.Aynı filmde sürekli başörtülü kadınları da gösteren İmamoğlu, kadınlarla samimi görüntülerini de yayınlayarak, “Dindar” olduğu izlenimi uyandırmaya çalıştı.

Heyit’in şarkısını kullan, PKK ile iş birliği yap! Yaşanan gelişmeler, Heyit’in şarkısını kullansa da İmamoğlu’nun milliyetçi olmadığını gözler önüne serdi.PKK/KCK’nın sözde Eş Başkanı Bese Hozat, kendisini destekleyenlere çağrıda bulunarak, 23 Haziran’da yenilenecek olan İstanbul seçiminde İmamoğlu’na oy vermelerini söyledi. Ayrıca PKK elebaşı Duran Kalkan da İmamoğlu’na, “Desteğimizi unutma!” diyerek ‘uyarıda’ bulundu. Firari FETÖ’cüler Emre Uslu ve Ekrem Dumanlı’nın da Ekrem İmamoğlu için oy istemesi de gözlerden kaçmadı.Bu rezaletlerden sonra İmamoğlu’na sürekli, “PKK ile arana mesafe koy”, “PKK’ya, desteğini istemiyorum, çağrısı yap”, “PKK aleyhine açıklama yap” gibi uyarılar yapıldı. İmamoğlu’ysa PKK’yı eleştirmek şöyle dursun, HDP’li Selahattin Demirtaş’ın “siyasi çizgisini beğendiğini” söyleyerek tüy dikti.

Başörtülüleri kullan, teravih vaktine konser koy, fuarı yasakla! Reklam filminde defalarca başörtülü kadınları kullanan ve dindar ayaklarına yatan İmamoğlu, 18 günlük icraatında İslam’a bakış açısını çok güzel bir şekilde özetledi…“Ramazan etkinliği” adı altında konser düzenleyen İBB, söz konusu konserleri sürekli teravih vaktine denk getirdi.

İBB Başkan Bekili Ali Yerlikaya, İmamoğlu’nun yerine gelince ilk iş olarak bu konserleri iptal etti.
Aynı zamanda İmamoğlu, 37 yıldır her Ramazan ayında düzenlenen Dini Kitap Fuarını yasakladı. Tüm çağrılara rağmen fuarı açmayan İmamoğlu, suçu eski yönetime atarak sıyrılmaya çalıştı. Yerlikaya vesilesiye fuar, Ramazan’ın 11’inci gününde ancak açılabildi.Tüm bunlar, bir soyadına bakarak oy vermenin nelere mâl olabileceğini tüm İstanbullulara gösterdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir