İmralıya yerli ve milli deyince yayından alındı

Mehmet Akif Ersoy’un moderatörlüğünde yayınlanan “Nedir ne değildir” programında çok az raslanılacak bir durum vuku buldu. Programda İmralı’nın kaleme aldığı ve HDP atfedildiği mektup üzerine tartışma cereyan etti. Programın sunucusu Mehmet Akif Ersoy için belki de ilk kez böyle bir durum yaşandı. Doç. Dr. Ali Kemal Özcan, televizyonda bir programa canlı bağlantı yaptı. Konuk olan Özcan, stüdyodakilerin

“Mektubu nasıl aldınız?” sorusuna yanıtı “Basından aldım,” şeklinde oldu.

Ali Kemal Özcan Öcalan ve PKK üzerine yıllarca çalıştığını ifade etti.

YAYINDAN ALINDI

Özcan yayın esnasında “şahsi fikrimi belirtiyorum” diyerek Öcalan için “Yerli ve milli bir şahsiyettir” ifadelerini kullandı.

İmrali’da Öcalan’la yaptığı görüşme hakkında bilgi verdi. Öcalan için “yerli ve milli bir şahsiyet” diyen Özcan, apar topar yayından alındı.İmralı Cezaevi’nde terör örgütü PKK lideri Abdullah Öcalan’la görüştüğünü ve Öcalan’a ait olduğunu söylediği bir mektubu paylaşan Doç. Dr. Ali Kemal Özcan, bu iddialarla ilgili Habertürk yayınına katıldı.

Moderatör Ersoy, Özcan’a mektupta yer aldığını belirttiği “Türkiye’ye yönelik küresel tehditler” kısmına değinerek, “Öcalan Türkiye’ye yönelik tehditleri mi önemsiyor” sorusunu sordu. Özcan ise, “Abdullah Öcalan benim kanaatimce bir Kürt isyanı lideridir. Ama aynı zamanda yerli ve milli bir şahsiyettir” sözlerini söyledi. Üstüne üstlük sözlerini tekraren savunmaya çalışarak “Bu benim kendi görüşüm. Türkiye’nin menfaatlerine karşı çalışmadığı için ABD Türkiye’ye vermiştir” dedi.

Bunun üzerine Özcan’a tepki gösterildi ve telefon bağlantısı kesildikten sonra Özcan yayından alındı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir