İngilizler bunu beklemiyordu

Türkiyenin tüm cephelerde muazzam başarısı birilerinin diline dolanmış durumda Türkiyenin çok yoğun ve kararlı girişimleri ile bitme noktasına gelen P’kk’nin içine düştüğü durumu ingilizler gündeme getirdi yayınlanan içeriklerde Türkiye’nin, yoğun hava ve kara operasyonlarıyla P’KK’yı bitirme noktasına getirdiğini yazdı. P*KK bütün umudunu, örgütün Suriyedeki uzantısı Y’PG’ye bağladığı ve onlarında olmaması durumunda artık yok olacakları kaydedildi.

ELEBAŞLARI İNLERİNDEN BAŞINI ÇIKARAMIYOR

Türkiye, son yıllarda milli ve yerli imkânlarıyla, yurtiçi ve sınır ötesinde düzenlediği operasyonlarla, ö’rgütü çökme noktasına getirdi. Son olarak Irak’ın kuzeyindeki Hakurk’ta düzenlenen Pençe H’arekâtı’nda, t*erör ö’rgütüne büyük d’arbe vuruldu. Türk S’ilahlı Kuvvetleri tarafından dün Zap ve Gara bölgelerine, Pençe Herekâtı’yla koordineli düzenlenen hava o’perasyonlarında tam 4 t*erörist daha etkisiz hale getirildi.

K’andil’e yönelik nokta o’perasyonlar düzenlendi. Bunlardan ilki, herekâtın başlamasından 2 gün sonra MİT ve T’SK’nın işbirliğiyle, ö*rgüt el’ebaşılarından C’emil Bayık’ın en yakın adamlarından Rıza Altun ve adamlarının v’urulması oldu. Önceki gün yine MİT ve T’SK ortak operasyonuyla, PK’ K’nın sözde başkanlık ve yürütme konseyi üyesi Diyar Garip Muhammed ö’ldürüldü.

Ö’RGÜT GİDEREK KÜÇÜLÜYOR

İngiliz medyasında yayımlanan bir rapor, Türkiye’nin etkili o’perasyonları sonucu örgütün içine düştüğü durumu gözler önüne serdi. Türkiye’nin PAKK’ya yönelik o’perasyonlarını artırdığı belirtilen raporda, ”Bu nedenle hem Türkiye sınırları içerisinde hem de sınır dışında, özellikle Irak’ta, P KKnın hareket kabiliyetinin azaldığı ve ö’rgütün giderek küçüldüğü” belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir