Işığı göreceğiz

Gazeteci Fatih Portakal, Merkez Bankası’nın faiz kararını açıklamasının ardından bir paylaşımda bulundu. Kurnazlıklarıyla ünlü Fox tv’nin sunucusu her seferinde tutunduğu tutum sebebiyle şıkça eleştiriliyordu. Özellikle son dönemde çalkantılı süreç geçiren FOX ekibinin muzip spikeri gene yaptı yapacağını. Portakal, Twitter hesabından şunları yazdı: “Yeni @Merkez_Bankasi

yönetimi faiz düşürdü.

E! Ekomik veriler umudu karartırken telkine yönelik bir hamle sonucunu göreceğiz.

TÜNELİN UCUNDA IŞIK

Ne zaman tekrar üretime ağırlık verilir, insanların geliri yükseltilip, vergi yükü hafifletilirse o zaman tünelin ucunda ışığı görebiliriz.”

FATİH PORTAKAL KİMDİR

Fatih Portakal 2 Şubat 1967, Nazilli, Türk gazeteci ve sunucu. İlköğrenimini Nazilli’de; liseyi İzmir Atatürk Lisesi’nde tamamladı. Yüksek öğrenimini İstanbul Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde tamamladı. 1994 yılında yüksek lisans ve yabancı dil eğitimini yapmak üzere Avustralya’ya gitti. Fatih Portakal, eğitimi sonrasında Avustralya’da ünlü bir restoranı bir müddetliğine işletti.

1997 yılında Türkiye’ye döndü. Armağan Toper ile evlendi. 1997-2005 yıllarında Star TV’de muhabir olarak çalıştı. 2005 yılında gazeteci Mehmet Ali Birand’ın teklifi üzerine Kanal D’ye geçti. 2010 yılının Mayıs ayında FOX’un habercilerinden İrfan Değirmenci’nin teklifi üzerine FOX’a geçti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir