İsmailağa kararını verdi

Muhafazakar oluşlarıyla bilinen Türkiye’de sünneti yaşayan sakal bırakan takke takan şalvar giyen sayılı cemaatlerden olan Mahmut efendi cemaati 23 haziran kararıını verdi bunu gerekçeleri ile birlikte açıklayan Cemaatin önde gelen hocaları Hangi partinin adayına neden oy vereceklerini maddeler halinde bir bir açıkladı bakın nasıl bir açıklama yaptı ismail Ağa İstişare heyeti Mahmut Talu imzasıyla yayınladığı açıklama şöyle

“KİM NE DER” KAYGISI TAŞIMADAN AÇIKLIYORUZ

Öncelikle dua ediyoruz ki: 23 Haziran 2019 İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçimleri milletimize, ülkemize ve devletimize hayırlar ve güzellikler getirsin. Âmin. Ya Rabbi! Zarar vermek isteyenlere sen fırsat verme. Âmin.

23 Haziran 2019 İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçimleri dolayısıyla, bize: “Oyumuzu hangi başkan adayına vereceğiz, Ne yapacağız?” soruları çokça sorulur oldu. Kim ne der” kaygısı taşımadan, sadece Allah Teâlâ’ya vereceğimiz hesabı düşünerek soranlara diyoruz ki:

Vaki 31 Mart seçimi iptal edilip seçim kararı ve tarihi ilan edildiğinden bu yana, seçime katılacak olan parti ve adaylarının: 1- Bu güne kadar yaptıklarını, 2- Meydanlardaki konuşmalarını, 3- Ve yapılan ittifakları dikkate aldığımızda:

OYUMUZ, CUMHUR İTTİFAKI ADAYI BİNALİ YILDIRIM’ADIR

Mesele: vatan millet ve devlet olduğunda: Şu veya bu gerekçelerle, haklı veya haksız, yerli veya yersiz bir takım mülahazaları bir tarafa bırakarak:

1- Bu güne kadar ülke ve millet olarak maddî ve manevî kazanımlarımızın kaybetmemesi için. Bunları inkâr etmek ya da küçümsemek en hafif tabiriyle “nankörlük” olur. 2- Bu kazanımlarımızın devamının, güven ve istikrarın sağlanması için. Çünkü yapılanlar, yapılacakların teminatıdır. dedi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir