istanbul anketi açıklandı

Yenileneme kararı YSk tarafından alınan İstanbul seçimlerinin tarihi 23 Haziran Pazar olarak belirlendi. Anket şireketleri kamuoyu yoklaması yapmaya başladı. A&G Araştırma Şirketi yaptığı anketlerin sonucunu açıkladı istanbulda seçimlerin yenilenmesi durumunda başa baş bir mücadelenin yeniden yaşanacağını oy kullamaya gitmeyen önemli bir kesimin oldugu bunların gitmesi durumunda herşeyin değişeCEĞİ açıklandı.

Şirket Başkanı Adil Gür tarafından 100 bine yakın bir oy potansiyeline sahip olan Saadet partisinin kilit rolüne de değinildi. Seçimden iki gün önce İstanbul karakolda biter dedim. Karakolda değil de mahkemede bitti” diyen Gür, “Kısa sürede de biteceğini sanmıyorum. Herkes bu gece bitecek diye bekliyor. Oysa YSK diyor ki; ‘Sayılan oyun iptaline gerek yok, kaldığın yerden devam et’ diyor.

Yenilenen İstanbul seçiminde sonuç nasıl çıkar? Bir şekilde sonuçlanır aynı çıkmaz merak etmeyin. Siz İstanbul’da 10 hafta seçim yapsanız bir seçimin diğerinden farkı bir elin parmaklarını kadar olamaz. Çünkü kamplaştık, kutuplaştık.– Bir tarafta “İmamoğlu kazandı vermemek için bakın ne yaptılar” bu sefer İmamoğlu’na oy vereceğim diyen seçmen olur. Tersi olur mu? olur.

AK Parti’ye, “Az daha kaybediyordu, şaibe varmış… Gidip Binali Yıldırm’a oy vereyim”diyenler olabilir. Sandığa gitmeyen yüzde 3-4’lük bir kesim var. Seçime gidip kimin lehine oy kullanırsa seçimi o kazanır. -Saadet Partisi ittifakın dışında kaldı. AK Parti’ye kızgın seçmenlerin bir kısmı Saadet’e verdi. “Saadet aday çıkarmazsa yüzde yüz İmamoğlu’na oylar gider” diye bir şey yok. AK Parti’ye de gidebilir ihtimal dahilinde dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir