İstanbul Belediye Başkanlığı’nda pankart gelginliği

Yerel seçim yarışının en kritik yaşandığı il olan İstanbul’da, Cumhur İttifakı’nın adayı Binali Yıldırım’ın teşekkür afişlerini kentin dört bir yanındaki billboardlara yerleştirildi.Halen seçimlerin netlik kazanmamışken CHP İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu resmi twitter hesabına ‘İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı’ diye güncelledi. İmamoğlu bununla da kalmayıp Ankara ziyaretinde Anıtkabir ziyaretinde Özel Deftere yazdığı mesajın altına yine ‘İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı’ diye imzaladı.

Bugün CHP’nin İBB Meclis Üyesi Nadir Ataman, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde eylem yaptı. Seçim sonuçlarına itiraz eden AK Parti’yi İBB binasında Ekrem İmamoğlu pankartı açarak protesto eden Ataman, söz konusu eylemi AK Parti’nin seçimi kaybetmesine rağmen İstanbul’un her yerine ‘Kazandık’ afişleri asılmasını protesto etmek için yaptığını söyledi.

Sözcü gazetesinin haberine göre; CHP’li meclis üyesi Ataman, İstanbul Saraçhane’deki İBB binasına ‘Milletin İradesi İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’ yazılı bir pankart astı.Ataman eylemini şu şekilde açıkladı, “Kaybetmelerine rağmen kazanmış gibi İstanbul’un cadde ve sokaklarına afiş, pankart asıyor. Ben seçimin kazananı Ekrem İmamoğlu’nu büyükşehir binasında ilan etmek istedim.

AKP ayak oyunlarıyla İstanbul’da milletin iradesini değiştirmeye çalışmak yerine, seçimin sonucunu kabullenmeli, demokrasiye olan bağlılığını ilan etmelidir. Mazbatayı millet verdi, AKP seçim kurulları, hakimler, YSK, Anadolu Ajansı eliyle milletin iradesini yok saymak için uğraşıyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir