İstanbul’da 290 bin 276 oy geçersiz sayıldı geçersiz oyların ilçe ilçe dağılımı

Dün gerçekleşen yerel seçimde İstanbul’da 8 milyon 731 bin 330 seçmen oy kullandı. Bunlardan 8 milyon 440 bin 936’sı geçerli sayıldı. Geçersiz sayılan oy ise 290 bin 276 oldu. İşte geçersiz oyların ilçe ilçe dağılımı;AK Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım da, AK Parti İstanbul İl Başkanı İhsan Şenocak da seçime ilişkin aynı noktaya dikkat çekmişti.Geçersiz sayılan 300 bine yakın oy vardı. Hem Yıldırım hem de Şenocak AK Parti’nin kazandığı ilçelerdeki iptal oy sayısının daha fazla olduğunu da özellikle vurgulamıştı.

İTİRAZ EDİLECEK

AK Parti İstanbul İl Başkanı İhsan Şenocak özellikle AK Parti’nin en çok oy aldığı ilçelerde geçersiz oy sayısının fazla olduğuna dikkat çekerek; “İtirazımızı yapacağız” diye açıklama yaptı. İşte iptal edilen geçersiz oyların ilçelere göre dağılımı…

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) ve Anadolu Ajansı verilerine göre İstanbul’da CHP’nin adayı Ekrem İmamoğlu önde gözükse de AK Parti sandıklarda bir çok usulsüzlük tespit etti. Farkı bölgelerdeki birçok sandıkta Yıldırım’ın aldığı oylar ya eksik yazılmış ya da hiç yazılmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir