İstanbul’da 3 ilçe MHP’ye verildi

Adalet ve Kalkınma Partisi ile Milliyetçi Hareket Partisi yerel seçimde ittifak çerçevesinde görüşmelerine devam ediyor. Bu görüşmeler neticesinde Ak Parti 3 ilçeyi MHP bıraktı. İşte haberin ayrıntıları;Mart 2019’da yapılacak yerel seçimler öncesi Adalet ve Kalkınma Partisi’nin İstanbul İlçe belediye başkan adayları bugün belli oluyor.Adalet ve Kalkınma Partisi’nin bugün düzenlenecek aday tanıtım toplantısında ilçe belediye başkan adaylarının açıklanması bekleniyor. Ak Parti’nin adaylarını belirlediği ve bugün kamuoyuna açıklayacağı ifade edildi.

Aday tanıtım toplantısından önce ise elde edilen kulis bilgilerine göre; İstanbul’da 3 ilçe Milliyetçi Hareket Partisi’ne bırakıldı.Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Beşiktaş, Maltepe ve Silivri’de aday çıkarmayacağı ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin adayını destekleyeceği ileri sürüldü. AK Parti bilindiği üzere İstanbul adayını Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Binali Yıldırım olarak gösterecek. 39 ilçeden 34’ünün adayları da netleştirilerek bugünkü aday tanıtım toplantısına davet edildiler. Sultangazi ve Sarıyer adaylarının da netleşmesinden sonra adayı netleşmeyen 3 ilçe kaldı.

Sultangazi belediye başkan adayı olarak Abdurrahman Dursun gösterilirken, Sarıyer adayı olarak da Salih Bayraktar aday olarak gösterildi. Şişli’de de ilçe başkan yardımcısı Nihal Yıldırım’ın ismi ön plana çıkıyor. Son anda bir sürpriz gelişme yaşanmazsa Yıldırım’ın aday gösterilmesi bekleniyor. Ancak 3 ilçe için bugünkü toplantıya herhangi bir aday daveti yapılmadı. 3 İlçenin MHP’ye bırakılması bekleniyor; Geriye kalan Silivri, Maltepe ve Beşiktaş ilçe belediye başkan adaylıklarının MHP’ye bırakılabileceği konuşuluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir