İstanbul’da virajı aldı

İSTANBUL’dan gelen son veriler nefesleri kesti, Ekrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım arasındaki fark kapandı. İstanbul’daki yarışta nefesler tutuldu. Ekrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım arasında fark 1 puanın altına indi. Anadolu Ajansı’nın geçtiği verilerle yarışa heyecan getirdi. Sandıkların yüzde 98’i açılmış durumda. İmamoğlu ile Yıldırım arasındaki oy farkı 4 bin 500’e indi. Ekrem İmamoğlu saat 23.20’de bir son dakika açıklaması daha yaptı. İmamoğlu, YSK’yı göreve davet etti ve “Tarihi bir görevdir tek bir oyun dahi vebali üzerinizedir.

Tüm oyların kayda girilmesini sağlamanız gerekmektedir. Ben kimsenin hakkını yemem, hakkımı da yedirtmek’ dedi. Binali Yıldırım : Seçimi kazandık Aynı dakikalarda Binali Yıldırım da AK Parti il başkanlığında kameralar önüne geçti ve şunları söyledi : -“İstanbul’da seçimi kazandık. Bu süreçte İstanbul halkının bize verdiği yetki için çok teşekkür ediyorum.”

Ekrem İmamoğlu bu açıklama üzerine “Süreç tamamlanmadan kazandık demesini ayıplıyorum. Lütfen süreci beklesin. Yıldırım’ı devlet adamlığı sorumluluğuna davet ediyorum’ dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir