ittifak çatırdadı

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu. katıldığı bir televizyon programında öldürülen ter*öristler için “Ne olursa olsun siz 3 kadını Avrupa’nın merkezinde vahşice öldürüyorsanız ben bunu kınamak zorundayım” dedi. Alenen ter*örü ve ter*öristleri koruyan bu sözlerine sosyal medyadan büyük tepki gelirken, İYİ Parti İstanbul milletvekili Ümit Özdağ da Kaftancıoğlu’na sert çıktı.İYİ Parti İstanbul milletvekili Ümit Özdağ, sosyal medya hesabı üzerinden CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında dikkat çeken bir tepki gösterdi.

Seçimlerde ‘Demirtaş’ın çizgisini beğeniyorum’ diyen CHP adayını destekleyen İYİ Parti’nin milletvekilinin bir anda duyduğu bu rahatsızlık ise ‘ortaklık bozuluyor mu’ sorusunu akıllara getirdi..Özdağ, CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu’nun Irak’ın Erbil şehrinde şehit edilen Türk diplomat Osman Köse’ye dair bir açıklama yapmamasına sert eleştiride bulundu.

CHP İl Başkanı Kaftancıoğlu’nun geçmişte Fransa’nın başkenti Paris’te infaz edilen PKK ter*ör örgütü mensupları için taziye mesajı yayınladığını dile getiren İYİ Partili Özdağ, Türk diplomatın şehit edilmemesine ilişkin taziye mesajı yayımlamamasını ise eleştirdi.

Konuya dair açıklama yapan Özdağ, şu ifadeleri kullandı: “Kaftancıoğlu Erbil’de şehit edilen diplomatlarımız için üzüntülerini bildirdi mi bilmiyorum ama ben Paris’te ter*örist şeflerinin infaz edilmesini çok doğru buldum. Her ter*ör şefi ensesinde Türk devletinin namlusunu hissetmeli. Ter*örü ter*örize etmeliyiz”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir