İYİ Parti ve CHP ittifakı dağıldı

Başkentten gelen son dakika haberine göre, CHP ve İYİ Parti yerel seçimde ittifak yapmama kararı aldı. İşte detaylar; Yerel seçimler yaklaşırken partilerde birbirleri ile ittifak kararı aldıklarını açıklamıştı.CHP ve İYİ Parti’de ittifak kararı almış, özellikle de iki partinin ittifak yapacakları Ankara’da yaşadıkları Mansur Yavaş krizi bir türlü neticeye varamamıştı.CHP, Mansur Yavaş’ın İYİ Parti’den belediye başkanı adayı olmasını istiyordu. Ancak İYİ Parti bunu kabul etmedi. Taraflar bugün son kez masaya oturdu. Partiler sadece Ankara için değil tümüyle ittifak masasından kalkma kararı aldı.

İYİ PARTİ HEYETİ CHP GENEL MERKEZİ’NE GİTTİ CHP ile İYİ Parti arasında yürütülen ittifak görüşmelerinde yeni bir gelişme yaşandı. İYİ Parti’li Koray Aydın ve Cihan Paçacı CHP Genel Merkezi’ne gitti. İYİ Parti’de Genel İdare Kurulu toplantısı sürerken iki isim ayrıldı.Olayların genel başkanlara bildirilmesinden sonra, ittifak çalışmalarına yeniden başlanması için girişimler başlatıldı. İYİ Parti Genel Sekreteri Cihan Paçacı ile Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın’ın CHP’ye gitmesi de bunun işareti olarak gösterildi. Yıkılan masayı yeniden düzeltmek ve seçimlerde işbirliği yapabilmek için yoğun temaslar sürdürülüyor.

En son Ne Görüşmüşlerdi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, önceki akşam saatlerinde bir araya geldi.CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, dün akşam saatlerinde bir araya geldi. Liderler, iki partinin başta Ankara olmak üzere işbirliği öngördüğü illerle ilgili değerlendirme yaptı. Kılıçdaroğlu ve Akşener’in Mansur Yavaş isminde uzlaştığı belirtiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir